Si të gatuajmë sallatimin e salmonit dhe peshkimin pa leje

1. Salmoni është ndoshta përbërësi më i gatshëm për t’u përdorur. Fileto e freskët e salmonit Dinnershtë një frigorifer i bashkangjitur për darkë. Ose një drekë e shijshme lehtë Dhe gjithashtu mund të përdoret për të gatuar një shumëllojshmëri të pjatave gjithashtu Le të hedhim një vështrim se si të bëjmë salmon të lehtë, një amvise ose një kuzhinier fillestar. Mund ta bëjë atë të qetë

2. Si të përgatiteni lehtësisht para se ta bëni

3. Para së gjithash, pajisjet duhet të jenë të gatshme. Në mënyrë që të menaxhoni fileto salmoni normale deri të mëdha Ju duhet të jeni të përgatitur për të blerë një shpatull që është pak më e madhe se zakonisht. Merrni aq sa mund të gjeni. Si ta zgjidhni, imagjinoni atë Duhet të jetë një shpatull që mund të ngrejë dhe kthejë pjesën më të madhe të mishit në tigan. Dhe filetot e peshkut mund të grumbullohen ose transferohen në pjata të përgatitura bukur. Ose nëse është më mirë Blerja e një shpatull për kapjen e filetave të peshkut Projektuar posaçërisht për këtë qëllim, në fakt është një zgjedhje shumë e mirë.

4. Më vonë, kërkova një "tigan hekuri" të përshtatshëm për kasap. Vendoseni në furrë. Edhe tava me cilësi None Stick konsiderohet e vlefshme. Kërkoni një që mund të futet në një furrë të nxehtë. Dhe një mundësi tjetër e mirë është një tigan me një pjatë të përforcuar. Sigurohuni që hekuri i tiganit të mos jetë i deformuar, i përkulur. Kur ekspozohet në nxehtësi të lartë në furrë Dhe lloji i valëzuar (në foto) është gjithashtu i përshtatshëm për tiganisje.

5. Kjo është një tjetër e domosdoshme. Pincë të vogla për hundë me gjilpërë (Kjo duket si piskatore) mund të përdoret për të nxjerrë kockën e kunjit të peshkut. Zgjidhni madhësinë e duhur, të qëndrueshme, cilësia duhet të jetë më e mira. Për shkak se kockat e kunjit të salmonit janë shumë të forta Dhe tërheqja e eshtrave duhet të jetë e rregullt Për të marrë edhe një strukturë të bukur

6. Gjëja e fundit është të përgatitni letër pergamene ose letër alumini. Të përdorim për filetot e peshkut që do të fusim në furrë (peshku en papillote) dhe për tavën e grilës së enës së linjës.

7. Heqja e kockave të salmonit.

8. Vendosni filetot e salmonit në bord. Dërrasë e madhe prerëse Ose mund ta vendosni në petë në banakun e kuzhinës. Paraqitja është Vendoseni lëkurën me fytyrë poshtë. (Edhe pa lëkurë) dhe përdorni dorën tuaj për të prekur kockën e vogël të dalë për të parë se ku është. Dhe pastaj fillon në skajin më të trashë të mishit Duke përdorur një pincë me hundë me gjilpërë për të kapur fort fundin e kockës dhe për ta tërhequr atë.

9. Gatimi i salmonit në sobë është mënyra më e lehtë. Nëse nuk keni ose nuk dëshironi të përdorni furrën Sa i përket procesit të gatimit, ai përfshin SAUTEING dhe PISHING.

10. SAUTIMI Salmon i zier, skuqje e shpejtë duke e kthyer peshkun vetëm 1-2 herë duke përdorur nxehtësi të lartë. Kjo metodë gatuhet lehtë dhe shpejtë. Metodat e bërjes së tij janë si më poshtë.

11. Shkrini 1 lugë gjalpë në një tenxhere në zjarr mesatar. Prisni që gjalpi të shembet dhe të ktheni një total të errët të artë, rreth 3 minuta.

12. Sasi e vogël kripë dhe piper në tigan, prisni 6 minuta derisa peshku të bëhet rozë në kafe. Pastaj kthejeni peshkun Lënë në tigan (Mos e ktheni peshkun para dhe mbrapa) Prisni derisa të gatuhet për shije, edhe 2 deri në 4 minuta.

13. PISHING është një salmon i zier që do t'ju japë një ngjyrë të përsosur dhe të bukur. Alsoshtë gjithashtu një mënyrë e shkëlqyeshme për të gatuar peshkun në mënyrë të përsosur pa yndyrë. Metodat themelore janë si më poshtë.

14. Vendosni filetot e peshkut në tigan. Pastaj shtoni ujë në tigan aq sa të mbuloni fileton e peshkut Tjetra, spërkatni pak kripë, piper dhe fletë dafine (kardamom).

15. Ziejini lehtë dhe shpejt, pastaj fikni zjarrin, mbuloni tiganin dhe lini peshqit të gatuhen. Zgjat rreth 20-30 minuta. * Në këtë rast, salmoni i përzgjedhur duhet të jetë mjaft i mesëm dhe i madh.

How to cook salmon SAUTEING and POACHING


วิธีทำปลาแซลมอน แบบ SAUTEING และ POACHING


Hoe om salm te kook SAUTEING en POACHING


Si të gatuajmë sallatimin e salmonit dhe peshkimin pa leje


ሳልሞን SAUTEING እና POACHING ን እንዴት ማብሰል ይቻላል


كيف لطهي تقليب السلمون والصيد


Ինչպես պատրաստել սաղմոնի ՀԱՄԱԼՐՈՒՄ ԵՎ ՆԱԽԱՊԱՀՈՒԹՅՈՒՆ


Qızılbalıq SAVAQ və PAKİRLİK necə bişirilir


Izokina nola sukaldatu SALTSITEA eta POACHING


Як прыгатаваць ласось МАСЕННЕ і браканьерства


কীভাবে সালমন সাউটিং এবং পচিং রান্না করবেন


Kako kuhati losos TESENJE I BRACOVANJE


Как да готвим сьомга СОСИРАНЕ И БРАКОВИЯ


Com cuinar salmó SALTATGE i CACHAT


Giunsa magluto ang salmon SAuteING ug POACHING


如何煮三文鱼炒和煮


如何煮三文魚炒和煮


Cume coce u salmone SALUTE è PUCCATURA


Kako kuhati losos TESENJE I BRAŠENJE


Jak vařit lososa SAUTEING a POACHING


Sådan tilberedes laks SAUTEING og POACHING


Hoe zalm te koken SAUTEING en POACHING


Kiel kuiri salmon SAUTEING kaj POACHING


Kuidas valmistada lõhet PÕHJAMINE ja KÜLGIMINE


Kuinka valmistaa lohi PYYHITTÄMINEN JA HENGENNOSTO


Comment faire cuire le saumon SAUTAGE et POCHAGE


Hoe kinne jo sâlme koekje SAUTEING en POACHING


Como cociñar salmón SALDADO e POCHA


როგორ საზ ორაგული SAUTEING და ბრაკონიერობა


Wie man Lachs kocht SAUTEING und POACHING


Πώς να μαγειρέψετε σολομό


સmonલ્મોન સUTટીંગ અને પOચિંગ કેવી રીતે રાંધવા


Kijan pou kwit somon SAUTE ak POACHING


Yadda ake dafa kifin salamon SAUTEING da POACHING


Pehea e kuke ai i ka salmon SAuteING a me POACHING


איך מבשלים סלמון הקפצה והוצאת ציד


सैल्मन कटिंग और पोचिंग को कैसे पकाने के लिए


Yuav Ua Li Cas Ua Noj salmon SAUTEING thiab POACHING


Hogyan főzzük a lazacot SAUTEING és POCHING


Hvernig á að elda lax SAUTEING og POACHING


Etu esi esi nri salmọn SAUTEING na POACHING


Cara Memasak Ikan Salmon SAUTEING dan POACHING


Conas cócaireacht bradán SAUTEING and POACHING


Come cucinare il salmone SALTO e SALMEGGIO


サーモンの調理方法ソーティングとポーチング


Cara masak salute SAuteING lan POACHING


ಸಾಲ್ಮನ್ ಬೇಯಿಸುವುದು ಹೇಗೆ SAUTEING ಮತ್ತು POACHING


Лососьді қалай дайындау керек?


វិធីចំអិនត្រីសាម៉ុងនិងត្រីប៉ូឡុង


연어 요리법 소테와 포칭


Meriv çawa salmonê SAUTEING û PEHACHN DIKE


Лосось бышыруу жана браконьерчилик


ວິທີການປຸງແຕ່ງປາແຊວມອນແລະການປຸງແຕ່ງປາສະຫຼາມ


Quam ad coques et si assa salmo SAUTEING


Kā pagatavot lasi SAUTĒŠANA un PUTĒŠANA


Kaip virti lašišą PIRKIMAS ir PAKAVIMAS


Wéi kache Saumon SAUTEING a POACHING


Како да се готви СОСЕЕЕ и ловокрадство на лосос


Fomba fahandro ny saosy SALAMY sy ny POACHING


Cara memasak salmon SAUTEING and POACHING


സാൽമൺ SAUTEING, POACHING എന്നിവ എങ്ങനെ പാചകം ചെയ്യാം


Kif issajjar is-salamun SAUTEING u POACHING


Me pehea te tunu i te salmon SAuteING me TE POIRING


सॅल्मन सॉटिंग आणि पोचिंग कसे शिजवावे


Салмон загас агнах, хулгайн ан хийх


ဆော်လမွန်ငါးကိုဘယ်လိုချက်ရမလဲ


सामन SAUTEING र POachING कसरी पकाउने


Hvordan lage laks SAUTEING og POACHING


Momwe mungamaphikire nsomba SAUTEING and poaching


د سالم ساتنې او روزنې پخولو څرنګوالی


نحوه پخت ماهی سالمون SAUTEING و شکار غیرمجاز


Jak gotować łososia SOSOWANIE I KURCZLIWO


Como cozinhar o salmão SAUTE e POACHING


ਸੈਲਮਨ ਸਾUTਟਿੰਗ ਅਤੇ ਪੌਕਿੰਗ ਕਿਵੇਂ ਪਕਾਏ


Cum se gătește somonul SALDARE și BUCUREȘTI


Как приготовить СОСТАВЛЕНИЕ лосося и браконьерство


Faʻafefea ona kuka le samani SAUTEING ma POACHING


Mar a chòcaicheas tu bradan SAUTEING and POACHING


Како кувати лосос ТЕСЕЊЕ И БРАЦОВАЊЕ


Mokhoa oa ho pheha litlhapi tsa salmon SAUTEING le POACHING


Maitiro ekubika salmon SAUTEING uye poaching


سالمن کي ڳرڻ ۽ پوکڻ کان ڪئين


සැමන් ආහාර පිසීමට කෙසේද SAUTEING සහ POACHING


Ako variť lososa BEZPEČNÉ A POŠTOVOVACIE PRÁCE


Kako kuhati lososa PRITRDITEV IN LOVJENJE


Sida loo kariyo salmon SAUTEING iyo POACHING


Como cocinar salteado y escalfado de salmón


Kumaha cara masak SALAM SAUTING sareng PISI


Jinsi ya kupika laum SAUTEING na UJANGILI


Hur man lagar lax SAUTEING och POACHING


Paano magluto ng salmon SAuteING at POACHING


Чӣ тавр пухтан самак Салют ва браконьерӣ


சால்மன் SAUTEING மற்றும் POACHING சமைக்க எப்படி


సాల్మన్ SAUTEING మరియు POACHING ఉడికించాలి


Somon TUTMA ve POACHING nasıl pişirilir


Як приготувати лосось МАСЛЕННЯ І БРАКОВАННЯ


سامن SAUTEING اور تعلیم کس طرح کھانا پکانا


Lososni qanday tayyorlash mumkin SAUTE va brakonyerlik


Cách nấu cá hồi AN TOÀN và THƠM NGON


Sut i goginio eog SAUTEING a POACHING


Uyipheka njani i-salmon SAUTEING and POaching


ווי צו קאָכן לאַקס סייץ און פּאָאַטשינג


Bii a ṣe le ṣe ẹja salmọn IKUTỌ ati IWỌ


Ungayipheka kanjani i-salmon SAUTEING ne-POaching