Како да се готви СОСЕЕЕ и ловокрадство на лосос

1. Лососот е веројатно најдобрата состојка за употреба. Свежо филе од лосос За вечера е прицврстен фрижидер. Или вкусен ручек лесно И, исто така, може да се користи за готвење на различни јадења Ајде да погледнеме како да направите лесен лосос, домаќинка или готвач за почетници. Може да го направи тоа удобно

2. Како лесно да се подготвите пред да направите

3. Прво на сите, опремата мора да биде подготвена. Со цел да управувате со филети од нормално до големо лосос Треба да бидете подготвени да купите шпатула која е малку поголема од вообичаеното. Земете го колку што можете да најдете. Како да го изберете, замислете го тоа Мора да биде шпатула што може да го подигне и сврти поголемиот дел од месото на тавата. И рибните филети може да се извадат или да се пренесат на убаво подготвени плочи. Или ако е така подобро Купување шпатула за фаќање рибини филети Специјално дизајниран за оваа намена, тоа е всушност многу добар избор.

4. Подоцна, барав „железна тава“ погодна за касапување. Потоа ставете ја во рерна. Се смета за валидна и квалитетна тава None Stick. Побарајте оној што може да влезе во топла рерна. И друга добра опција е тава со армирана плоча. Осигурете се дека железото на садот не е искривено, свиткано. Кога се изложени на висока топлина во рерната И брановидниот тип (на сликата) е исто така погоден за скара.

5. Тоа е уште еден неопходен. Мали иглички клешти за нос (Тоа изгледа како пинцета) може да се искористи за да се извлече игличката коска на рибата. Изберете ја вистинската големина, издржлива, квалитетот мора да биде најдобар. Бидејќи игличките коски на лососот се многу силни И извлекувањето на коските мора да биде уредно Да се добие и убава текстура

6. Последното нешто е да се подготви хартија за пергамент или алуминиумска фолија. Да се користи за филети од риба што ќе ги ставиме во рерна (риба со папилот) и за тава за скара за лагер.

7. Отстранување на шипки од лосос.

8. Ставете ги филетите од лосос на таблата. Голема табла за сечење Или можете да го ставите на фолија на кујнскиот тезга. Изгледот е Ставете ја кожата со лицето надолу. (Дури и без кожа) и користете ја раката за да ја допрете малата испакната коска за да видите каде се наоѓа. И тогаш започнува од најгустиот крај на месото Со употреба на клешти за игла-нос цврсто фатете го крајот на коската и извлечете ја.

9. Готвењето лосос на шпоретот е најлесниот начин. Ако немате или не сакате да ја користите рерната Што се однесува до процесот на готвење, тој вклучува САУТИРА andЕ и ловокрадство.

10. СОСТАЕ Лосос за загревање, брзо пржење со вртење на рибата само 1-2 пати со помош на висока топлина. Овој метод е лесен и брз за готвење. Начинот на тоа е како што следува

11. Топете 1 лажица путер во тенџере на средна топлина. Почекајте путерот да се сруши и свртете темно златен тотал, околу 3 минути.

12. Посипете сол и бибер во тавата, почекајте 6 минути додека рибата не стане розова до кафеава. Потоа превртете ја рибата Оставени во тавата (Не враќајте ја рибата напред и назад) Почекајте додека не се готви по вкус, уште 2 до 4 минути.

13. СЕБЕЛЕЕТО е варен лосос што ќе ви даде совршено зготвена и убава боја. Исто така е одличен начин да ја натерате рибата да се готви совршено без маснотии. Основните методи се како што следува.

14. Ставете ги рибните филети во тавата. Потоа додадете вода во тавата доволно за да го покриете филето од риба Следно, посипете малку сол, бибер и ловоров лист (кардамон).

15. Врие лесно и брзо, а потоа исклучете го огнот, покријте ја тавата и оставете ја рибата да готви. Потребни се околу 20-30 минути. * Во овој случај, избраниот лосос треба да биде доволно среден до голем.

How to cook salmon SAUTEING and POACHING


วิธีทำปลาแซลมอน แบบ SAUTEING และ POACHING


Hoe om salm te kook SAUTEING en POACHING


Si të gatuajmë sallatimin e salmonit dhe peshkimin pa leje


ሳልሞን SAUTEING እና POACHING ን እንዴት ማብሰል ይቻላል


كيف لطهي تقليب السلمون والصيد


Ինչպես պատրաստել սաղմոնի ՀԱՄԱԼՐՈՒՄ ԵՎ ՆԱԽԱՊԱՀՈՒԹՅՈՒՆ


Qızılbalıq SAVAQ və PAKİRLİK necə bişirilir


Izokina nola sukaldatu SALTSITEA eta POACHING


Як прыгатаваць ласось МАСЕННЕ і браканьерства


কীভাবে সালমন সাউটিং এবং পচিং রান্না করবেন


Kako kuhati losos TESENJE I BRACOVANJE


Как да готвим сьомга СОСИРАНЕ И БРАКОВИЯ


Com cuinar salmó SALTATGE i CACHAT


Giunsa magluto ang salmon SAuteING ug POACHING


如何煮三文鱼炒和煮


如何煮三文魚炒和煮


Cume coce u salmone SALUTE è PUCCATURA


Kako kuhati losos TESENJE I BRAŠENJE


Jak vařit lososa SAUTEING a POACHING


Sådan tilberedes laks SAUTEING og POACHING


Hoe zalm te koken SAUTEING en POACHING


Kiel kuiri salmon SAUTEING kaj POACHING


Kuidas valmistada lõhet PÕHJAMINE ja KÜLGIMINE


Kuinka valmistaa lohi PYYHITTÄMINEN JA HENGENNOSTO


Comment faire cuire le saumon SAUTAGE et POCHAGE


Hoe kinne jo sâlme koekje SAUTEING en POACHING


Como cociñar salmón SALDADO e POCHA


როგორ საზ ორაგული SAUTEING და ბრაკონიერობა


Wie man Lachs kocht SAUTEING und POACHING


Πώς να μαγειρέψετε σολομό


સmonલ્મોન સUTટીંગ અને પOચિંગ કેવી રીતે રાંધવા


Kijan pou kwit somon SAUTE ak POACHING


Yadda ake dafa kifin salamon SAUTEING da POACHING


Pehea e kuke ai i ka salmon SAuteING a me POACHING


איך מבשלים סלמון הקפצה והוצאת ציד


सैल्मन कटिंग और पोचिंग को कैसे पकाने के लिए


Yuav Ua Li Cas Ua Noj salmon SAUTEING thiab POACHING


Hogyan főzzük a lazacot SAUTEING és POCHING


Hvernig á að elda lax SAUTEING og POACHING


Etu esi esi nri salmọn SAUTEING na POACHING


Cara Memasak Ikan Salmon SAUTEING dan POACHING


Conas cócaireacht bradán SAUTEING and POACHING


Come cucinare il salmone SALTO e SALMEGGIO


サーモンの調理方法ソーティングとポーチング


Cara masak salute SAuteING lan POACHING


ಸಾಲ್ಮನ್ ಬೇಯಿಸುವುದು ಹೇಗೆ SAUTEING ಮತ್ತು POACHING


Лососьді қалай дайындау керек?


វិធីចំអិនត្រីសាម៉ុងនិងត្រីប៉ូឡុង


연어 요리법 소테와 포칭


Meriv çawa salmonê SAUTEING û PEHACHN DIKE


Лосось бышыруу жана браконьерчилик


ວິທີການປຸງແຕ່ງປາແຊວມອນແລະການປຸງແຕ່ງປາສະຫຼາມ


Quam ad coques et si assa salmo SAUTEING


Kā pagatavot lasi SAUTĒŠANA un PUTĒŠANA


Kaip virti lašišą PIRKIMAS ir PAKAVIMAS


Wéi kache Saumon SAUTEING a POACHING


Како да се готви СОСЕЕЕ и ловокрадство на лосос


Fomba fahandro ny saosy SALAMY sy ny POACHING


Cara memasak salmon SAUTEING and POACHING


സാൽമൺ SAUTEING, POACHING എന്നിവ എങ്ങനെ പാചകം ചെയ്യാം


Kif issajjar is-salamun SAUTEING u POACHING


Me pehea te tunu i te salmon SAuteING me TE POIRING


सॅल्मन सॉटिंग आणि पोचिंग कसे शिजवावे


Салмон загас агнах, хулгайн ан хийх


ဆော်လမွန်ငါးကိုဘယ်လိုချက်ရမလဲ


सामन SAUTEING र POachING कसरी पकाउने


Hvordan lage laks SAUTEING og POACHING


Momwe mungamaphikire nsomba SAUTEING and poaching


د سالم ساتنې او روزنې پخولو څرنګوالی


نحوه پخت ماهی سالمون SAUTEING و شکار غیرمجاز


Jak gotować łososia SOSOWANIE I KURCZLIWO


Como cozinhar o salmão SAUTE e POACHING


ਸੈਲਮਨ ਸਾUTਟਿੰਗ ਅਤੇ ਪੌਕਿੰਗ ਕਿਵੇਂ ਪਕਾਏ


Cum se gătește somonul SALDARE și BUCUREȘTI


Как приготовить СОСТАВЛЕНИЕ лосося и браконьерство


Faʻafefea ona kuka le samani SAUTEING ma POACHING


Mar a chòcaicheas tu bradan SAUTEING and POACHING


Како кувати лосос ТЕСЕЊЕ И БРАЦОВАЊЕ


Mokhoa oa ho pheha litlhapi tsa salmon SAUTEING le POACHING


Maitiro ekubika salmon SAUTEING uye poaching


سالمن کي ڳرڻ ۽ پوکڻ کان ڪئين


සැමන් ආහාර පිසීමට කෙසේද SAUTEING සහ POACHING


Ako variť lososa BEZPEČNÉ A POŠTOVOVACIE PRÁCE


Kako kuhati lososa PRITRDITEV IN LOVJENJE


Sida loo kariyo salmon SAUTEING iyo POACHING


Como cocinar salteado y escalfado de salmón


Kumaha cara masak SALAM SAUTING sareng PISI


Jinsi ya kupika laum SAUTEING na UJANGILI


Hur man lagar lax SAUTEING och POACHING


Paano magluto ng salmon SAuteING at POACHING


Чӣ тавр пухтан самак Салют ва браконьерӣ


சால்மன் SAUTEING மற்றும் POACHING சமைக்க எப்படி


సాల్మన్ SAUTEING మరియు POACHING ఉడికించాలి


Somon TUTMA ve POACHING nasıl pişirilir


Як приготувати лосось МАСЛЕННЯ І БРАКОВАННЯ


سامن SAUTEING اور تعلیم کس طرح کھانا پکانا


Lososni qanday tayyorlash mumkin SAUTE va brakonyerlik


Cách nấu cá hồi AN TOÀN và THƠM NGON


Sut i goginio eog SAUTEING a POACHING


Uyipheka njani i-salmon SAUTEING and POaching


ווי צו קאָכן לאַקס סייץ און פּאָאַטשינג


Bii a ṣe le ṣe ẹja salmọn IKUTỌ ati IWỌ


Ungayipheka kanjani i-salmon SAUTEING ne-POaching