Si të humbni peshën në fytyrë

1. Si të humbni peshën e fytyrës Shtë e rëndësishme të ndihmojmë fytyrën tonë të duket e hollë dhe e formës, si dhe një derë në zemër që u tregon njerëzve përreth jush sa kujdeseni për veten tuaj. Kështu që shumë njerëz përpiqen të gjejnë një mënyrë për të humbur peshën në fytyrë që funksionon. Por deri atëherë!?! Fytyra e fryrë, fytyra e rrumbullakët, faqet e shëndosha, vatra e qafës do të qëndrojë me ne për një kohë të gjatë. Derisa të shkaktojë shqetësim për gratë Kush dëshiron të humbasë peshën në fytyrë mjaft Por sot mund ta them atë Ju dini vetëm si të humbni peshë në fytyrë (Si të humbni peshë në fytyrë) që sjellim sot. Fytyra juaj do të jetë e hollë Derisa ju vetë të mund ta vini re

2. Ulni konsumin e karbohidrateve të thjeshta si orizi i bardhë, sheqeri i rafinuar, meze, akullore, etj, si dhe ushqime të përpunuara. E cila do të përmbajë një normë të lartë të natriumit Shkaktimi i edemës si në trup dhe në fytyrë Ose kush do të humbasë peshën e fytyrës duke ngrënë një karbohidrate të ulët (Dieta me Karbohidrate të Ulëta) është të kufizojë ushqimet me karbohidrate të larta. Dhe kthehuni në dieta me pak karbohidrate për vetëm 14 ditë me radhë, ne do të fillojmë të shohim më qartë rezultatet e humbjes së peshës në fytyrë.

3. Ushtroni të gjitha pjesët e trupit Rregulli kryesor për humbjen e peshës në fytyrë është të shpërndani yndyrën e tepërt në fytyrën tuaj Gjë që mund të humbasim peshë në fytyrë përmes aktiviteteve që marrin energji nga yndyra e tepërt Me ushtrime të vazhdueshme 15 minuta e tutje Me një rrahje zemre prej 130-150 rrahje në minutë, e cila do të ndihmojë në djegien e yndyrës së tepërt të trupit dhe faqeve në mënyrë më efektive. Kur bëhet për rreth 30 ditë rresht në lidhje me konsumin e karbohidrateve të thjeshta. Kjo do të na ndihmojë të humbasim peshën e fytyrës në mënyrë efektive.

4. Yoga për dhjamin e fytyrës që djeg dhjamin e faqes Shtë një mënyrë shumë e thjeshtë për të humbur peshën në fytyrë. Ne thjesht bëjmë gojën, pikat, faqet dhe buzët. Pastaj anojeni kokën mbrapa. Duke shtrirë qafën dhe mjekrën, duke parë tavanin duke bërë për 10 minuta, 15 herë në ditë, në mëngjes dhe para gjumit për 30 ditë vazhdimisht, do të ndihmojë në uljen e peshës së fytyrës në mënyrë të konsiderueshme.

5. Masazh fiksues Në këtë mënyrë për të zvogëluar peshën e fytyrës. Ne thjesht përdorim një teknikë masazhi në fytyrë të kombinuar me kremin në mëngjes dhe kohën e gjumit. Thjesht vendosni kremin 5 pika të rëndësishme në fytyrë janë balli, faqet, hunda, mjekra dhe më pas përdorni të dy gishtat e mëdhenj në mjekër. Vendosni dhe poziciononi tempujt në të dy anët. Pastaj përdorni gishtin e madh gradualisht Gatuajeni atë në një formë V. Pastaj, me të arritur faqet, ajo masazhohej më shumë deri në ballë. Pastaj përdorni gishtin e madh gradualisht Masazhoni deri në vijën e flokëve. Kjo metodë është një teknikë që kërkon që ne të ngrohim faqet. Për të ndihmuar në forcimin e muskujve të faqeve dhe për të ndihmuar në zvogëlimin e peshës së fytyrës.

6. Si të humbni peshën e fytyrës, ne sjellim sot. Nuk është aq e vështirë, apo jo? Kushdo që ka mënyra të tjera të shkëlqyera, mos harroni të pëshpëritni t'i tregoni njëri-tjetrit gjithashtu. Hmph !! Sepse ne do të humbasim peshën e fytyrës së bashku ^^ hehe ^^

How to lose face weight


วิธีการลดน้ำหนักใบหน้า


Hoe om gewig te verloor


Si të humbni peshën në fytyrë


የፊት ክብደትን እንዴት መቀነስ እንደሚቻል


كيفية إنقاص وزن الوجه


Ինչպես նիհարել դեմքին


Üz arıqlamaq üçün necə


Nola galtzen aurpegia pisua


Як схуднець на твары


কীভাবে মুখের ওজন হারাবেন


Kako izgubiti težinu lica


Как да отслабнете теглото на лицето


Com perdre pes a la cara


Giunsa mawala ang gibug-aton sa nawong


如何减肥


如何減肥


Cumu perde u pesu di a faccia


Kako izgubiti težinu lica


Jak zhubnout


Sådan taber du ansigtsvægt


Hoe u gezichtsgewicht kunt verliezen


Kiel perdi vizaĝpezon


Kuidas kaalust alla võtta


Kuinka laihtua


Comment perdre du poids du visage


Hoe te ferliezen gesicht gewicht


Como perder peso na cara


როგორ დავიკლოთ სახის წონა


Wie man Gesichtsgewicht verliert


Πώς να χάσετε βάρος προσώπου


ચહેરાનું વજન કેવી રીતે ઓછું કરવું


Kouman pèdi pwa figi


Yadda ake rage kiba a fuska


Pehea e lilo ai ke alo o ka maka


איך לרדת במשקל פנים


चेहरे का वजन कैसे कम करें


Yuav ua li cas poob ntsej muag lub cev hnyav


Hogyan lehet lefogyni


Hvernig á að léttast í andliti


Esi ida ibu ibu


Bagaimana cara menurunkan berat badan wajah


Conas meáchan aghaidh a chailleadh


Come perdere peso in faccia


顔の体重を減らす方法


Cara ngilangi bobot rai


ಮುಖದ ತೂಕವನ್ನು ಹೇಗೆ ಕಳೆದುಕೊಳ್ಳುವುದು


Бет салмағын қалай жоғалтуға болады


វិធីសម្រកទំងន់មុខ


얼굴 무게를 줄이는 방법


Meriv çawa giraniya rû winda dike


Кантип бет салмагын жоготсо болот


ວິທີການສູນເສຍນ້ ຳ ໜັກ ໜ້າ


Quam amittere pondus faciem


Kā zaudēt sejas svaru


Kaip numesti veido svorį


Wéi Gesiicht Gewiicht ze verléieren


Како да се намали телесната тежина


Ahoana ny fomba hampihena ny lanjan'ny tarehy


Cara menurunkan berat badan


മുഖ ഭാരം എങ്ങനെ കുറയ്ക്കാം


Kif titlef il-piż tal-wiċċ


Me pehea te ngaro i te taumaha o te kanohi


चेह .्याचे वजन कसे कमी करावे


Нүүрний жингээ хэрхэн бууруулах вэ


မျက်နှာအလေးချိန်ဘယ်လိုဆုံးရှုံးရမလဲ


अनुहारको वजन कसरी कम गर्ने


Hvordan gå ned i ansiktsvekt


Momwe mungachepetsere kunenepa pamaso


د مخ د وزن له لاسه ورکولو څرنګوالی


چگونه وزن صورت خود را کاهش دهیم


Jak schudnąć twarzy


Como perder peso no rosto


ਚਿਹਰੇ ਦਾ ਭਾਰ ਕਿਵੇਂ ਘਟਾਇਆ ਜਾਵੇ


Cum sa slabesti fata


Как похудеть на лице


Faʻafefea ona leiloa foliga mamafa


Mar a chailleas cuideam aghaidh


Како изгубити тежину лица


Mokhoa oa ho theola boima ba 'mele


Sei kurasikirwa kumeso uremu


وزن جو وزن گهٽائڻ جو


මුහුණේ බර අඩු කර ගන්නේ කෙසේද?


Ako schudnúť tvár


Kako izgubiti obrazno težo


Sidee loo lumiyaa miisaanka wajiga


Cómo perder peso facial


Kumaha carana leungit beurat awak


Jinsi ya kupoteza uzito wa uso


Hur man går ner i ansiktsvikt


Paano mawalan ng timbang sa mukha


Чӣ гуна вазни рӯйро аз даст додан мумкин аст


முக எடையை எப்படி குறைப்பது


ముఖ బరువు తగ్గడం ఎలా


Yüz ağırlığı nasıl verilir


Як схуднути на обличчі


چہرے کا وزن کیسے کم کریں


Yuz vaznini qanday yo'qotish kerak


Cách giảm béo mặt


Sut i golli pwysau wyneb


Indlela yokunciphisa ubunzima bomzimba


ווי צו פאַרלירן פּנים וואָג


Bii o ṣe le padanu iwuwo oju


Ungasinciphisa kanjani isisindo sobuso