Како да се намали телесната тежина

1. Како да се намали телесната тежина Важно е да му помогнеме на нашето лице да изгледа витко и форма, како и врата кон срцето што им кажува на луѓето околу вас колку се грижите за себе. Толку многу луѓе се обидуваат да најдат начин за слабеење на лицето што делува. Но, до тогаш!?! Отечено лице, тркалезно лице, полни образи, ватер од врат ќе останат со нас долго време. Додека не предизвика загриженост кај жените Кои сакаат да изгубат тежина на лицето доста Но, денес можам да ти го кажам тоа Вие знаете само како да изгубите тежина лице (Како да изгубите тежина лице) што го донесуваме денес. Лицето ќе биде слабо Додека вие самите не можете да забележите

2. Намалете ја потрошувачката на едноставни јаглехидрати како што се бел ориз, рафиниран шеќер, закуски, сладолед и сл., Како и преработена храна. Што ќе содржи висока стапка на натриум Предизвикувајќи едем и на телото и на лицето Или кој ќе изгуби тежина на лицето јадејќи ниско-јаглени хидрати (диета со малку јаглени хидрати) е да ограничи храна со висока содржина на јаглени хидрати. И свртете се на диети со малку јаглени хидрати само 14 дена по ред, ќе започнеме појасно да ги гледаме резултатите од губење на тежината на лицето.

3. Вежбајте ги сите делови на телото Правило за губење на тежината на лицето е да се раствори вишокот маснотии на лицето. Кои можеме да ги изгубиме телесната тежина преку активности кои црпат енергија од вишок маснотии Со континуирано вежбање од 15 минути наваму Со отчукувања на срцето од 130-150 отчукувања во минута, што ќе помогне во поефикасно согорување на вишокот телесни маснотии и образи. Кога се прави околу 30 последователни дена во врска со потрошувачката на едноставни јаглехидрати. Тоа ќе ни помогне ефикасно да ја изгубиме телесната тежина.

4. Јога за маснотии на образите со горење на лице Тоа е многу лесен начин да се намали телесната тежина. Ние само ги правиме устата, dicks, образите и усните. Потоа навалете ја главата назад. Со истегнување на вратот и брадата, гледање на таванот со правење 10 минути, 15 пати на ден, наутро и пред спиење 30 дена континуирано, ќе помогне значително да се намали телесната тежина на лицето.

5. Зацврстувачка масажа На овој начин да се намали телесната тежина. Ние само користиме техника за масажа на лице во комбинација со крем наутро и пред спиење. Само нанесете крем 5 важни точки на лицето се челото, образите, носот, брадата и потоа користете ги двата палци на брадата. Посочете ги и поставете ги храмовите од двете страни. Потоа користете го палецот постепено Месете го во форма на V. Потоа, по достигнувањето на образите, се масира повеќе до челото. Потоа користете го палецот постепено Масажа до линијата на косата. Овој метод е техника која бара од нас да ги загреваме образите. Да помогне во затегнување на мускулите на образите и да помогне во намалувањето на тежината на лицето.

6. Како да изгубите тежина од лицето, носиме денес. Не е толку тешко, нели? Секој што има други одлични начини, не заборавајте да шепотите да си кажете и едни на други. Затоа што заедно ќе изгубиме тежина од лице ^^ хехе ^^

How to lose face weight


วิธีการลดน้ำหนักใบหน้า


Hoe om gewig te verloor


Si të humbni peshën në fytyrë


የፊት ክብደትን እንዴት መቀነስ እንደሚቻል


كيفية إنقاص وزن الوجه


Ինչպես նիհարել դեմքին


Üz arıqlamaq üçün necə


Nola galtzen aurpegia pisua


Як схуднець на твары


কীভাবে মুখের ওজন হারাবেন


Kako izgubiti težinu lica


Как да отслабнете теглото на лицето


Com perdre pes a la cara


Giunsa mawala ang gibug-aton sa nawong


如何减肥


如何減肥


Cumu perde u pesu di a faccia


Kako izgubiti težinu lica


Jak zhubnout


Sådan taber du ansigtsvægt


Hoe u gezichtsgewicht kunt verliezen


Kiel perdi vizaĝpezon


Kuidas kaalust alla võtta


Kuinka laihtua


Comment perdre du poids du visage


Hoe te ferliezen gesicht gewicht


Como perder peso na cara


როგორ დავიკლოთ სახის წონა


Wie man Gesichtsgewicht verliert


Πώς να χάσετε βάρος προσώπου


ચહેરાનું વજન કેવી રીતે ઓછું કરવું


Kouman pèdi pwa figi


Yadda ake rage kiba a fuska


Pehea e lilo ai ke alo o ka maka


איך לרדת במשקל פנים


चेहरे का वजन कैसे कम करें


Yuav ua li cas poob ntsej muag lub cev hnyav


Hogyan lehet lefogyni


Hvernig á að léttast í andliti


Esi ida ibu ibu


Bagaimana cara menurunkan berat badan wajah


Conas meáchan aghaidh a chailleadh


Come perdere peso in faccia


顔の体重を減らす方法


Cara ngilangi bobot rai


ಮುಖದ ತೂಕವನ್ನು ಹೇಗೆ ಕಳೆದುಕೊಳ್ಳುವುದು


Бет салмағын қалай жоғалтуға болады


វិធីសម្រកទំងន់មុខ


얼굴 무게를 줄이는 방법


Meriv çawa giraniya rû winda dike


Кантип бет салмагын жоготсо болот


ວິທີການສູນເສຍນ້ ຳ ໜັກ ໜ້າ


Quam amittere pondus faciem


Kā zaudēt sejas svaru


Kaip numesti veido svorį


Wéi Gesiicht Gewiicht ze verléieren


Како да се намали телесната тежина


Ahoana ny fomba hampihena ny lanjan'ny tarehy


Cara menurunkan berat badan


മുഖ ഭാരം എങ്ങനെ കുറയ്ക്കാം


Kif titlef il-piż tal-wiċċ


Me pehea te ngaro i te taumaha o te kanohi


चेह .्याचे वजन कसे कमी करावे


Нүүрний жингээ хэрхэн бууруулах вэ


မျက်နှာအလေးချိန်ဘယ်လိုဆုံးရှုံးရမလဲ


अनुहारको वजन कसरी कम गर्ने


Hvordan gå ned i ansiktsvekt


Momwe mungachepetsere kunenepa pamaso


د مخ د وزن له لاسه ورکولو څرنګوالی


چگونه وزن صورت خود را کاهش دهیم


Jak schudnąć twarzy


Como perder peso no rosto


ਚਿਹਰੇ ਦਾ ਭਾਰ ਕਿਵੇਂ ਘਟਾਇਆ ਜਾਵੇ


Cum sa slabesti fata


Как похудеть на лице


Faʻafefea ona leiloa foliga mamafa


Mar a chailleas cuideam aghaidh


Како изгубити тежину лица


Mokhoa oa ho theola boima ba 'mele


Sei kurasikirwa kumeso uremu


وزن جو وزن گهٽائڻ جو


මුහුණේ බර අඩු කර ගන්නේ කෙසේද?


Ako schudnúť tvár


Kako izgubiti obrazno težo


Sidee loo lumiyaa miisaanka wajiga


Cómo perder peso facial


Kumaha carana leungit beurat awak


Jinsi ya kupoteza uzito wa uso


Hur man går ner i ansiktsvikt


Paano mawalan ng timbang sa mukha


Чӣ гуна вазни рӯйро аз даст додан мумкин аст


முக எடையை எப்படி குறைப்பது


ముఖ బరువు తగ్గడం ఎలా


Yüz ağırlığı nasıl verilir


Як схуднути на обличчі


چہرے کا وزن کیسے کم کریں


Yuz vaznini qanday yo'qotish kerak


Cách giảm béo mặt


Sut i golli pwysau wyneb


Indlela yokunciphisa ubunzima bomzimba


ווי צו פאַרלירן פּנים וואָג


Bii o ṣe le padanu iwuwo oju


Ungasinciphisa kanjani isisindo sobuso