Si të shpëtoni nga lemza

1. Cfare eshte Asnjëherë mos menduar të vijë Vjen për një kohë të gjatë para se të rikuperohet Ndoshta deri në pikën e bezdisjes, bezdisjes, paaftësisë për të bërë asgjë. Shumë njerëz mund të kenë përjetuar problemin e lemza. Që ndonjëherë vijnë në kohë që nuk duhet të jenë Të jesh në një takim Ose diskutuar ngjarje të rëndësishme Apo është në një rast që Kaiwa do të lindë Duke menduar për këtë, ishte zhgënjyese, duke e përqafuar zemrën e tij me zemërim. Por mos kini frikë Sot kemi arritur të dimë se si të heqim qafe lemzën. Se jemi mbledhur për t'ju thënë të shmangni ankthin Kur kjo simptomë të kthehet

2. Njihuni me shkaqet e lemza para se të dini se si të heqin qafe lemza. Duhet të ketë një shkak. Kushdo që bën atë që ka të ngjarë të jetë në gjendje të kujdeset dhe të parandalojë këtë simptomë të bezdisshme? Hiccup është shkaktuar nga një gjendje e tkurrjeve të papritura në muskujt e diafragmës që ndodhen midis zgavrës së gjoksit dhe barkut. Për shkak të tkurrjes Rezulton në thithje të shpejtë Por në të njëjtën kohë, ajri në hyrje bllokohet nga kordat zanore që mbyllen papritur. Nga tkurrja e muskujve të laringut Shkaktimi i një tingulli hiccup që na bën të irrituar Mund të ndodhë afatshkurtër dhe më pas të zhduket, ose në disa raste të zgjasë më shumë se 48 orë. Origjina mund të jetë nga pirja e duhanit. Pirja e madhe Hani ushqim shpejt, mos e përtypni mirë ose hani gazra djegëse. Mund të shkaktohet gjithashtu nga një gjendje shpirtërore e trazuar ose nga një ndryshim i papritur i temperaturës duke bërë që trupi të përshtatet papritmas.

3. 5 mënyra për të hequr qafe lemzën Dhe nuk ndikon në trup Për këdo që lemzë shpesh Sot ne gjejmë një mënyrë të sigurt dhe të lehtë. Më e rëndësishmja, nuk ndikon që trupi të largohet nga njëri-tjetri.

4. Merrni një gllënjkë ujë shumë të ftohtë ose gargarë me ujë të ftohtë. Kjo do t'ju lejojë të merrni frymë më shumë duke pirë një filxhan të madh me ujë të ftohtë, dhe uji gjithashtu do të ndihmojë muskujt që bllokojnë frymëmarrjen tuaj të hapur dhe të relaksohen, por ngadalë pini dhe mbani frymën pasi të relaksoheni. Natën vonë për të shmangur mbytjen.

5. Mbajeni frymën tuaj për një periudhë të shkurtër kohe duke numëruar ngadalë deri në dhjetë.Kjo është e ngjashme me metodën e parë. Pasi të mbani frymën Ne do të jemi në gjendje të marrim frymë më plotësisht. Mund të ndihmojë në lehtësimin e simptomave të natës vonë.

6. Hani më shumë ushqime të tharta, të ëmbla si një fetë limoni ose një bllok sheqeri. Kjo është një mënyrë tjetër për të ndihmuar shqisat tuaja të qëndrojnë zgjuar. Nga shija e ushqimit Pa shkaktuar ndonjë dëm

7. Fto një mik të shkaktojë tronditje Kur ndodh tronditëse, trupi merr frymë shpejt. Dhe muskujt shtrihen nga befasia e shpejtë

8. Nuhatje ose shkaktim i simptomave të teshtitjes Kjo na lejon të marrim frymë thellë dhe teshtitja ndihmon që muskujt e diafragmës dhe gypave të ushtrohen.

9. Nëse hapat e përmendur më lart nuk janë ende të humbur Dhe hiccps vazhduar për më shumë se 48 orë, do të duhet të shohin një mjek për ilaçe dhe trajtim për të gjetur shkakun Siç thashë, çdo simptomë ka origjinën e saj. Dhe të qenit lemzë për një kohë të gjatë, si trupi, dërgon disa shenja paralajmëruese që duhet të jemi të sigurt për të kontrolluar që të jemi në anën e sigurt.

How to get rid of hiccups


วิธีกำจัดอาการสะอึก


Hoe om van hik ontslae te raak


Si të shpëtoni nga lemza


ሽፍታዎችን እንዴት ማስወገድ እንደሚቻል


كيفية التخلص من السقطات


Ինչպես ազատվել զրնգոցից


Hıçqırıqlardan necə qurtulmaq olar


Nola kendu arazorik


Як пазбавіцца ад ікаўкі


কীভাবে হিচাপ থেকে মুক্তি পাবেন


Kako se riješiti štucanja


Как да се отървем от хълцане


Com desfer-se dels singlots


Giunsa mawala ang mga hiccup


如何摆脱打ic


如何擺脫打ic


Cumu sbarrazzassi di i singuli


Kako se riješiti štucanja


Jak se zbavit škytavky


Sådan slipper du af hikke


Hoe zich te ontdoen van de hik


Kiel forigi singultojn


Kuidas luksumisest lahti saada


Kuinka päästä eroon hikkaista


Comment se débarrasser du hoquet


Hoe kinne jo hikke


Como desfacerse do hipo


როგორ დავაღწიოთ hiccups


Wie man Schluckauf loswird


Πώς να απαλλαγείτε από τους λόξυγκες


કેવી રીતે હિંચકાથી છુટકારો મેળવવો


Ki jan yo debarase m de okèt


Yadda za a rabu da hiccups


Pehea e hoʻopau ai i nā hiccups


איך להיפטר משיהוקים


हिचकी से छुटकारा कैसे पाए


Yuav ua li cas kom tshem tau cov ntsos


Hogyan lehet megszabadulni a csuklástól


Hvernig á að losna við hiksta


Esi tufuo hiccups


Bagaimana cara menghilangkan cegukan


Conas fáil réidh le hiccups


Come sbarazzarsi del singhiozzo


ヒカップを取り除く方法


Cara nyingkirake cegukan


ಬಿಕ್ಕಳೆಯನ್ನು ತೊಡೆದುಹಾಕಲು ಹೇಗೆ


Хиккуптан қалай құтылуға болады


តើធ្វើដូចម្តេចដើម្បីកម្ចាត់ hiccups


딸꾹질 없애는 방법


Meriv çawa ji hicrikê xelas dibe


Хиккуптан кантип арылууга болот


ວິທີການກໍາຈັດ hiccups


Quam impetro rid of singultum


Kā atbrīvoties no žagas


Kaip atsikratyti žagsėjimo


Wéi kritt een Hicken


Како да се ослободите од икање


Ahoana ny fomba hialana amin'ny hiccups


Cara menghilangkan cegukan


എങ്ങനെ വിള്ളൽ ഒഴിവാക്കാം


Kif teħles mis-sulluzzu


Me pehea te whakakore i nga hiccups


हिचकीपासून मुक्त कसे करावे


Хэрхэн hiccups-ээс салах вэ?


ကြို့ထိုးဖယ်ရှားပစ်ရဖို့ကိုဘယ်လို


कसरी हिचकीबाट मुक्त हुने


Hvordan bli kvitt hikke


Momwe mungachotsere ma hiccups


د هچکو څخه څنګه خلاصیدل


چگونه از شر سکسکه خلاص شویم


Jak pozbyć się czkawek


Como se livrar de soluços


ਹਿਚਕੀ ਤੋਂ ਕਿਵੇਂ ਛੁਟਕਾਰਾ ਪਾਇਆ ਜਾਵੇ


Cum să scapi de sughiț


Как избавиться от икоты


Faʻafefea ona aveʻese ia hiccups


Mar a gheibh thu cuidhteas hiccups


Како се решити штуцања


Mokhoa oa ho tlosa li-hiccups


Maitiro ekubvisa hiccups


هيڪڙن کان ڪيئن نجات حاصل ڪجي


ඉක්කාව ඉවත් කරන්නේ කෙසේද?


Ako sa zbaviť štikútania


Kako se znebiti kolcanja


Sidee looga takhalusaa qandhada


Cómo deshacerse del hipo


Kumaha carana ngaleungitkeun hiccups


Jinsi ya kujiondoa hiccups


Hur man kan bli av med hicka


Paano mapupuksa ang mga hiccup


Чӣ гуна ҳиқичоқро халос кардан мумкин аст


விக்கல்களை எவ்வாறு அகற்றுவது


ఎక్కిళ్ళు వదిలించుకోవటం ఎలా


Hıçkırıklardan nasıl kurtulurum


Як позбутися гикавки


ہچکیوں سے کیسے چھٹکارا حاصل کریں


Hiqichoqlardan qanday qutulish mumkin


Làm thế nào để hết nấc


Sut i gael gwared ar hiccups


Indlela yokulahla ii-hiccups


ווי צו באַקומען באַפרייַען פון כייקאַפּס


Bii a ṣe le yọ awọn hiccups kuro


Ungasusa kanjani ama-hiccups