Një fytyrë e bukur dhe e ndritshme me një mënyrë për të humbur peshë në fytyrë.

1. Në ditët e sotme, duke pasur një formë fytyre Ose fytyra e kuzhinierit V Se pa marrë parasysh se si e shikoni, kjo duket në trend në këtë epokë Bëni fotografi të bukura si Pangpuri Si një super yll Theshtë ëndrra e të rinjve Shumë njerëz përballen me problemin e fytyrave të fryrë. Njihet gjithashtu si "fytyra e madhe" që shkaktoi ankth Ose disa njerëz ngacmohen për të humbur besimin në marrjen e fotografive ose të jetuarit Sot kemi këshilla të shkëlqyera për t'ju ndihmuar të merrni një formë të bukur të fytyrës dhe si të humbni peshën e fytyrës që siguron që çdokush mund ta bëjë atë pa vështirësi.

2. Ushtroni muskujt e fytyrës rregullisht, ushtrime të lehta që mund të bëni gjatë ditës. Ose para se të shkoni në shtrat gjatë kohës kur keni nevojë për relaksim E rëndësishme si mënyrë për të humbur peshën në fytyrë. Ju mund ta bëni vetë. Ka hapa të thjeshtë:

3. Filloni duke vendosur pëllëmbët butësisht në të dy tempujt. Pastaj shtrëngoni fort dhëmbët që nofulla të tensionohet. Shtypni pëllëmbën e dorës tuaj për ta rrotulluar tempullin në një lëvizje rrethore 3 lehtë dhe të qetë për të ndier muskujt të relaksuar.

4. Vazhdoni me pozën e dytë Filloni duke vendosur gishtat tregues, të mesëm dhe të unazës butësisht në të dy anët e mollëzave tona. Pastaj buzëqeshni shumë butë, butësisht shtypni të tre gishtat në sipërfaqen e faqe, mbajeni për 5 sekonda, pastaj përsëritni edhe 10 herë të tjera.

5. Le të vazhdojmë në pozicionin e tretë. Mbuloni gojën me dorën mbizotëruese Pastaj bëni faqet të fryhen Pastaj lëvizni erën në gojë në faqen e majtë. Lëvizni në faqen e djathtë, duke bërë 10 kthesa, duke pushuar.

6. Pozicioni i fundit është të thithni të dy faqet në gojën tuaj dhe të mbani gojën për 5 sekonda. Bëni 10 kthesa mbrapa dhe me radhë në secilën pozicion përveç që është e lehtë për tu bërë. Dhe pa ndonjë pajisje të vështirë Nëse bëhet rregullisht Ndihmon gjithashtu në uljen e dhjamit rreth fytyrës Ulja e fytyrës dhjamore, shndërrimi në muskul, forma në përpjesëtim në një mënyrë të thjeshtë. E rëndësishme, mos harroni ta bëni në lidhje me ushtrimet e rregullta ditore.

7. Pi më shumë ujë I mjaftueshëm për të përmbushur nevojat e trupit, uji është thelbësor si një mënyrë për të humbur peshën e fytyrës. Sepse krijon freski Ndihmoni sistemin e tretjes Dhe mbani të freskëta qelizat e çdo pjese të trupit dhe punoni normalisht Shumë njerëz e keqkuptojnë atë Duke pirë shumë ujë Mund të shkaktojë edemë të fytyrës dhe trupit Gjë që në fakt Pirja e 6 deri në 8 gota ujë të pastër në ditë, sidomos para ngrënies së duarve. Ngrini një gotë të plotë me ujë të pijshëm Përveç kësaj për t'ju ndihmuar të humbni peshë Trup freskues Hani më pak ushqim Ndikon gjithashtu në freskinë e trupit gjithashtu

8. Ulni marrjen e pijeve joalkoolike dhe pijeve alkoolike. Linjat e partisë duhet të riorganizojnë jetën e tyre Dëshironi të keni një fytyrë të bukur në proporcion Sepse alkooli dehidron trupin Dhe duke shkaktuar ënjtje të fytyrës Derisa lëkura të mos jetë e ndritshme, pini pak, por shijoni atmosferën. Për shëndet të mirë është më i freskët

9. Kujdesuni për ushqimin dhe pushimin. Mbi të gjitha përveç metodave të humbjes së peshës në fytyrë Zgjedhja e ushqimeve që përmbajnë fibra Dhe proteina e mirë është e gjitha e rëndësishme. Shtoni vitamina nga frutat e shëndetshëm si mollët, guava ose agrumet me më pak sheqer. Shtë e rëndësishme të keni pushim të mjaftueshëm. Goodshtë mirë për lëkurën dhe shëndetin tuaj. Dhe jeto me kuptimin e botës Gjithmonë shtoni energji pozitive për veten tuaj. Nuk është aq e vështirë, vetëm përqendrohuni dhe ki kujdes me jetën tënde. Mundohuni të sillni disa metoda të thjeshta të humbjes së peshës në fytyrë që ju rekomandojmë të shihni. Për të pasur një fytyrë dhe çehre të ndritshme

A beautiful, bright face with a way to lose face weight.


ใบหน้าสวย สดใส ได้รูป กับ วิธีการลดน้ำหนักใบหน้า


'N Pragtige, helder gesig met die manier om gewig te verloor.


Një fytyrë e bukur dhe e ndritshme me një mënyrë për të humbur peshë në fytyrë.


የፊት ክብደትን ለመቀነስ የሚያስችል መንገድ የሚያምር ፣ ብሩህ ፊት ፡፡


وجه جميل ومشرق مع وسيلة لخسارة وزن الوجه.


Գեղեցիկ, պայծառ դեմք `դեմքը նիհարելու միջոցով:


Üz arıqlamağın bir yolu olan gözəl, parlaq bir üz.


Aurpegi ederra eta argia, aurpegia pisua galtzeko modua duena.


Прыгожае, светлае твар са спосабам схуднець.


মুখের ওজন হ্রাস করার উপায় সহ একটি সুন্দর, উজ্জ্বল মুখ।


Prekrasno, bistro lice s načinom mršavljenja.


Красиво, светло лице с начин да отслабнете.


Una cara bonica i brillant amb la manera de perdre pes a la cara.


Usa ka matahum, hayag nga nawong nga adunay paagi nga mawad-an sa gibug-aton sa nawong.


美丽,明亮的脸蛋,可减轻脸部重量。


美麗,明亮的臉蛋,可減輕臉部重量。


Un bellu visu luminosu cù un modu per perde u pesu di a faccia.


Lijepo, svijetlo lice s načinom mršavljenja lica.


Krásná, jasná tvář se způsobem, jak zhubnout.


Et smukt, lyst ansigt med en måde at tabe ansigtets vægt.


Een mooi, stralend gezicht met een manier om gezichtsgewicht te verliezen.


Bela, hela vizaĝo kun maniero maldikiĝi.


Ilus, särav nägu, millega on võimalik kaalu kaotada.


Kaunis, kirkas kasvot tapa menettää kasvojen paino.


Un beau visage lumineux avec un moyen de perdre du poids.


In prachtich, helder gesicht mei in manier om gesichtsgewicht te ferliezen.


Unha cara fermosa e brillante cunha forma de adelgazar.


ლამაზი, ნათელი სახე სახის წონის დასაკლებად.


Ein schönes, strahlendes Gesicht mit einem Weg, um Gewicht zu verlieren.


Ένα όμορφο, φωτεινό πρόσωπο με τρόπο να χάσετε βάρος.


ચહેરો વજન ઓછું કરવાની રીત સાથે એક સુંદર, તેજસ્વી ચહેરો.


Yon bèl, figi klere ak yon fason pèdi pwa figi.


Kyakkyawan fuska mai haske tare da hanyar rage nauyin fuska.


ʻO kahi helehelena nani a mālamalama me kahi ala e lilo ai ke alo o ke alo.


פנים יפות ומוארות עם דרך לרדת במשקל פנים.


चेहरे का वजन कम करने के तरीके के साथ एक सुंदर, चमकदार चेहरा।


Lub ntsej muag zoo nkauj, ci ntsa iab nrog txoj hauv kev kom poob ntsej muag.


Egy gyönyörű, fényes arc, azzal a módszerrel, hogy lefogyjon az arc.


Fallegt og bjart andlit með leið til að léttast í andliti.


A mara mma, na-enwu gbaa ụzọ na-ifelata ihu ibu.


Wajah cantik dan cerah dengan cara menurunkan berat badan.


Aghaidh álainn, gheal le bealach chun meáchan aghaidh a chailleadh.


Un viso bello e luminoso con un modo per perdere peso.


顔の重さを減らす方法を備えた美しく明るい顔。


Praupan sing ayu lan padhang kanthi cara ngilangi bobot awak.


ಮುಖದ ತೂಕವನ್ನು ಕಳೆದುಕೊಳ್ಳುವ ಮಾರ್ಗವನ್ನು ಹೊಂದಿರುವ ಸುಂದರವಾದ, ಪ್ರಕಾಶಮಾನವಾದ ಮುಖ.


Бет салмағын жоғалтуға болатын әдемі, жарқын тұлға.


មុខស្រស់ស្អាតភ្លឺថ្លាមានវិធីសម្រកទំងន់មុខ។


얼굴 무게를 줄이는 방법으로 아름답고 밝은 얼굴.


Rûçikek xweşik, geş bi awayek ku giraniya rûyê xwe winda bike.


Бет салмагын жоготуу жолу менен кооз, жаркыраган жүз.


ໃບ ໜ້າ ທີ່ສົດໃສແລະສົດໃສພ້ອມດ້ວຍວິທີການສູນເສຍນ້ ຳ ໜັກ ຂອງໃບ ໜ້າ.


Pulcher faciem amittere pondus et radios fugit.


Skaista, gaiša seja ar veidu, kā zaudēt sejas svaru.


Gražus, ryškus veidas, kuriuo galima numesti svorio.


E schéint, hell Gesiicht mat engem Wee fir Gewiicht ze verléieren.


Прекрасно, светло лице со начин на слабеење на лицето.


Tarehy tsara tarehy sy mamirapiratra miaraka amin'ny fomba iray hampihena ny lanjan'ny tarehy.


Wajah yang cantik dan cerah dengan cara kehilangan wajah


മുഖം ഭാരം കുറയ്ക്കുന്നതിനുള്ള ഒരു മാർഗമുള്ള മനോഹരമായ, തിളക്കമുള്ള മുഖം.


Wiċċ sabiħ u qawwi b'mezz kif jitlef il-piż tal-wiċċ.


He kanohi ataahua, kanapa me te huarahi ki te ngaro i te taumaha o te mata.


चेहरा वजन कमी करण्याचा एक मार्ग असलेला एक सुंदर, चमकदार चेहरा.


Нүүрний жингээ хасах арга хэлбэртэй сайхан, тод царай.


မျက်နှာအသားအရေကိုဆုံးရှုံးဖို့နည်းလမ်းနှင့်အတူလှပတောက်ပသောမျက်နှာ။


एक सुन्दर, चम्किलो अनुहार अनुहारको वजन कम गर्नका साथ।


Et vakkert, lyst ansikt med en måte å gå ned i ansiktsvekt.


Nkhope yokongola, yowala yokhala ndi njira yochepetsera thupi.


د مخ وزن کمولو لپاره د لارې سره یو ښکلی ، روښانه مخ.


چهره ای زیبا و روشن همراه با راهی برای کاهش وزن صورت.


Piękna, jasna twarz, dzięki której można schudnąć.


Um rosto lindo e brilhante com uma maneira de perder peso facial.


ਇੱਕ ਸੁੰਦਰ, ਚਮਕਦਾਰ ਚਿਹਰਾ ਜਿਸ ਨਾਲ ਚਿਹਰੇ ਦਾ ਭਾਰ ਘਟੇਗਾ.


O față frumoasă, strălucitoare, cu o modalitate de a pierde în greutate.


Красивое светлое лицо с возможностью похудеть.


O se aulelei, pupula foliga ma se auala e leiloa foliga mamafa.


Aghaidh bhrèagha, shoilleir le dòigh air cuideam aghaidh a chall.


Прелепо, светло лице са начином да смршате.


Sefahleho se setle, se khanyang se nang le mokhoa oa ho theola boima ba 'mele.


Chiso chakajeka, chakajeka chine nzira yekudzora huremu hwemeso.


چهرو وزن گھٽائڻ جي روش سان هڪ خوبصورت ، روشن منهن.


මුහුණේ බර අඩු කර ගත හැකි ලස්සන දීප්තිමත් මුහුණක්.


Krásna, žiarivá tvár so spôsobom, ako schudnúť.


Lep, svetel obraz z načinom za izgubo teže.


Weji qurux badan oo dhalaalaya oo waddo lumisa miisaanka wajiga.


Un rostro hermoso y brillante con una forma de adelgazar.


Rupa anu geulis, caang kalayan cara ngirangan beurat awak.


Uso mzuri, mkali na njia ya kupoteza uzito wa uso.


Ett vackert, ljust ansikte med ett sätt att gå ner i ansiktsvikt.


Isang magandang, maliwanag na mukha na may isang paraan upang mawala ang timbang.


Чеҳраи зебо ва дурахшон бо роҳи аз даст додани вазни рӯ.


முகம் எடை குறைக்க ஒரு வழி, அழகான, பிரகாசமான முகம்.


ముఖం బరువు తగ్గడానికి ఒక అందమైన, ప్రకాశవంతమైన ముఖం.


Yüz ağırlığını kaybetmenin bir yolu olan güzel, parlak bir yüz.


Гарне, яскраве обличчя із способом схуднення.


چہرہ وزن کم کرنے کا ایک طریقہ کے ساتھ ایک خوبصورت ، روشن چہرہ۔


Yuz vaznini yo'qotish usuli bilan chiroyli, yorqin yuz.


Khuôn mặt sáng đẹp với cách giảm béo mặt.


Wyneb hardd, llachar gyda ffordd i golli pwysau wyneb.


Ubuso obuhle, obuqaqambileyo kunye nendlela yokunciphisa ubunzima bomzimba.


א שיין, העל פּנים מיט אַ וועג צו פאַרלירן פּנים וואָג.


Oju ẹwa, oju didan pẹlu ọna lati padanu iwuwo oju.


Ubuso obuhle, obukhanyayo nendlela yokwehlisa isisindo sobuso.