Si të bëni krem

1. A jeni si unë që ju pëlqen të hani furrë buke? Kaloi aty kur pashë një furrë buke dhe furrë buke. Unë nuk mund të ndihmoj por duhet të hyj dhe të mbështes herë pas here A e keni vërejtur sheqerin që përdoret për ta spërkatur? Pse duket ndryshe nga sheqeri që përdorim në shtëpi? Dikush që ka dyshime si unë? Sot do t'ju njoftoj të gjithëve këtë lloj sheqeri. Ky sheqer quhet sheqer krem. I cili konsiderohet të jetë një përbërës i rëndësishëm në bërjen e ëmbëlsirave dhe artikujve të furrave Ato kanë karakteristika të përdorimit që janë të ndryshme nga sheqeri i përgjithshëm. Sheqeri i akullt do të jetë në formë pluhuri kështu që tretet mirë në ujë. Kjo nuk siguron mbetje të tretësit. Ky sheqer krem ka një strukturë pluhur. Emri anglisht është Powder Sugar, sheqer që është bluar deri sa të bëhet mirë. Duket pluhur i bardhë. Ka një qëndrueshmëri si pluhur Mund të kombinohet lehtësisht me përbërës të tjerë. Për ata që nuk duan të blejnë sepse nuk duan të përdorin shumë Ju mund ta bëni lehtë vetë me vetëm dy përbërës:

2. Përbërësit për sheqer krem 1. 1 filxhan (220 gram) sheqer të grimcuar 2. 1 lugë gjelle (15 gram) niseshte misri

3. Procesi i bërjes së sheqerit në krem

4. Ju masni përbërësit sipas recetës që tashmë është dhënë.

5. Sillni sheqer të grimcuar në një tas për t'u përzier plotësisht.

6. Vendoseni në një blender, zgjat rreth 20 - 30 sekonda.

7. Pastaj sigurohuni që sheqeri i përzier të ketë rezolucionin e dëshiruar apo jo.

8. Nëse sheqeri është akoma i grimcuar, silleni përsëri në blender derisa të jetë i imët.

9. Kur sheqeri të jetë mirë, shtoni niseshte misri në përzierje.

10. Përziejeni përsëri për rreth 10 sekonda për t'u kombinuar.

11. Përzierja është përfunduar.

12. Vendoseni në një enë për përdorim të mëtejshëm

13. Kjo është e gjitha, ju mund të bëni sheqer të shijshëm krem për t'u përdorur. Pa pasur nevojë të humbim kohë për të gjetur diku tjetër Shtë një metodë shumë e thjeshtë, çdokush mund ta bëjë atë vetë.

How to make icing


วิธีทำไอซิ่ง


Hoe om versiersel te maak


Si të bëni krem


አይብስ እንዴት እንደሚሰራ


كيفية صنع الجليد


Ինչպես պատրաստել սառույցը


Buzlanma necə edilir


Nola egin glasea


Як зрабіць глазуру


কীভাবে আইসিং তৈরি করবেন


Kako napraviti glazuru


Как се прави глазура


Com fer la cobertura


Giunsa ang paghimo sa icing


如何糖衣


如何糖衣


Cumu fà a ghiacciata


Kako napraviti glazuru


Jak udělat námrazy


Hvordan man laver glasur


Hoe glazuur te maken


Kiel fari glazuron


Kuidas glasuuri teha


Kuinka tehdä jäätymistä


Comment faire du glaçage


Hoe te meitsjen icing


Como facer xeo


როგორ გავაკეთოთ icing


Wie man Vereisung macht


Πώς να φτιάξετε γλάσο


હિમસ્તરની કેવી રીતે બનાવવી


Ki jan yo fè jivraj


Yadda ake icing


Pehea e hana ai i ka hau


איך מכינים ציפוי


कैसे करें आइसिंग


Yuav ua li cas ua icing


Hogyan készítsünk habot


Hvernig á að búa til ísingu


Otu esi eme icing


Cara membuat icing


Conas icing a dhéanamh


Come fare la glassa


アイシングの作り方


Carane nggawe aisan


ಐಸಿಂಗ್ ಮಾಡುವುದು ಹೇಗೆ


Мұздануды қалай жасауға болады


តើធ្វើដូចម្តេចដើម្បីធ្វើឱ្យ icing


착빙 만드는 방법


How to make icing


Музду кантип жасоо керек


ວິທີການເຮັດ icing


Quam ut vico


Kā padarīt glazūru


Kaip padaryti glajų


Wéi Glace ze maachen


Како да направите глазура


Ahoana no anaovana gilasy


Cara membuat aising


ഐസിംഗ് എങ്ങനെ നിർമ്മിക്കാം


Kif tagħmel silġ


Me pehea te mahi huka


आयसिंग कसे बनवायचे


Хэрхэн мөстөлт хийх вэ


icing လုပ်နည်း


टुक्रा कसरी बनाउने


Hvordan lage glasur


Momwe mungapangire icing


د خړوبولو څرنګوالی


طرز تهیه آیسینگ


Jak zrobić lukier


Como fazer cobertura


ਆਈਕਿੰਗ ਕਿਵੇਂ ਬਣਾਈਏ


Cum se face glazură


Как сделать глазурь


Faʻafefea ona fai aisa


Mar a nì thu icing


Како направити шлаг


Mokhoa oa ho etsa icing


Nzira yekuita icing


آئسنگ ٺاهڻ ڪيئن ٺاهيو


අයිසිං සාදන ආකාරය


Ako urobiť polevu


Kako narediti zaledenitev


Sida loo sameeyo icing


Cómo hacer glaseado


Kumaha carana ngadamel icing


Jinsi ya kutengeneza icing


Hur man gör isbildning


Kung paano gumawa ng icing


Чӣ гуна яхбандӣ кардан мумкин аст


ஐசிங் செய்வது எப்படி


ఐసింగ్ ఎలా చేయాలి


Buzlanma nasıl yapılır


Як зробити глазур


آئیکنگ کیسے بنائیں؟


Muzni qanday tayyorlash mumkin


Cách làm băng giá


Sut i wneud eisin


Uyenza njani icing


ווי צו מאַכן ייסינג


Bii o ṣe le ṣe icing


Indlela yokwenza icing