Si t’i bëni vetë petullat

1. Pancakes janë në të vërtetë shumë e lehtë për tu bërë. Vetëm disa përbërës Dhe nuk kërkon pajisje speciale si Rrahës ose furrë gjithashtu Mjafton vetëm një tigan me smalt. Sot kemi një mënyrë për të bërë petulla. Lehtë me veten të largoheni nga njëri-tjetri. Këtë mund ta provoni në shtëpi.

2. Përbërësit për Pancakes 1. Miell gruri 2. Sheqer (rekomandohet si sheqer kafe) 3. Pluhur pjekje 4. Gjalpë ose vaj 5. Pluhur vanilje 6. Vezët 7. Qumësht i freskët 8. Mbulesa të kërkuara si çokollatë, reçel frutash, mjaltë, biskota, fruta të freskëta, etj.

3. Përzieni përbërësit kryesorë së bashku, përfshirë miellin e grurit, 2-3 lugë, 1 vezë, 2-3 lugë qumësht të freskët, sheqer, në varësi të ëmbëlsisë së dëshiruar. Pastaj lërini njerëzit të përzihen plotësisht. Nëse nuk keni rrahës, është mirë. Në vend të kësaj mund të përdoret si një lavir druri

4. Tjetra, shtoni disa nga këta përbërës, nëse ka: një qese pluhur vanilje për pak aromë dhe aromë, dhe pak më shumë pluhur pjekje, rreth gjysmë lugë çaji, aq sa të lehtësojë petullat. Por kini kujdes dhe mos shtoni shumë pluhur pjekje, pasi kjo do të bëjë që petulla të mbushet shumë.

5. Ndizni gazin, vendoseni tiganin në nxehtësi të ulët. Shtoni rreth 1 lugë çaji vaj ose gjalpë dhe shtrijeni gjalpin me një lavazh deri në të gjithë tiganin.

6. Kur gjalpi të jetë shkrirë, përdorni një lugë ose një lugë për të nxjerrë brumin e petullave që kemi përgatitur dhe e derdhni mbi tigan në formë të rrumbullakët pasi të marrë 3-4 copë nga përzierja e miellit të përgatitur më parë, duhet të dalë rreth 6. -8 copë, gati për të shërbyer rreth 2

7. Kur pala tjetër gatuhet tamam, mund ta ktheni anën tjetër. Kini kujdes të mos përdorni zjarr shumë të fortë. Dhe përpiquni të vendosni tiganin për të Zjarri dërgon nxehtësinë në mënyrë të barabartë në tigan. Petullat do të gatuhen në të njëjtën kohë.

8. Vendoseni në një pjatë dhe dekorojeni me çfarëdo materiali shtesë që dëshironi, qoftë çokollatë, reçel frutash, mjaltë, biskota, fruta të freskëta etj. Versioni me gjalpë është po aq i shijshëm!

9. Si po ja kalon? Metoda e bërjes së petullave është shumë më e lehtë se sa pritej, apo jo? Tani, ju nuk keni pse të pajtoni kafenë sepse Unë mund ta bëj vetë. Mund të shtoni sa më shumë shtesa që dëshironi. Provojeni dhe do të fiksoheni. Fillimi mund të jetë pak i ngadaltë, por nëse përpiqeni ta praktikoni atë më shpesh Me siguri do të bëhet më i rrjedhshëm Derisa një ditë do të njihni recetën që ju pëlqen dhe dëshironi Çfarë përbërësish dhe sa për të vendosur Ulni ëmbëlsirën ashtu si dëshironi. Përparësitë e petullave nuk janë vetëm të lehta për tu bërë. Ende shijoni aroma të reja Me toppings shumë Preferimet tona janë Bananet dhe Nutella, kështu që çfarë provoni dhe me çfarë ju pëlqen të hani petulla më shumë?

How to make easy pancakes yourself


วิธีทำแพนเค้กอย่างง่ายด้วยตัวเอง


Hoe om self maklike pannekoeke te maak


Si t’i bëni vetë petullat


ቀላል ፓንኬኬቶችን እራስዎ እንዴት እንደሚሠሩ


كيف تصنع فطائر سهلة بنفسك


Ինչպես ինքներդ պատրաստել հեշտ նրբաբլիթներ


Asan pancake necə hazırlanır


Nola egin krepe errazak zeuk


Як прыгатаваць лёгкія бліны самастойна


কীভাবে সহজে প্যানকেকস তৈরি করবেন


Kako sami napraviti lagane palačinke


Как сами да си направите лесни палачинки


Com fer vostès panellets fàcils


Unsaon paghimo dali nga mga pancake sa imong kaugalingon


如何自己做薄煎饼


如何自己做薄煎餅


Cumu fà e frittelle faciule da voi stessu


Kako sami napraviti lagane palačinke


Jak si snadno vyrobit palačinky sami


Sådan laver du lette pandekager selv


Zo maak je zelf makkelijke pannenkoeken


Kiel mem fari facilajn krespojn


Kuidas ise lihtsaid pannkooke teha


Kuinka tehdä helposti pannukakkuja itse


Comment faire soi-même des crêpes faciles


Hoe kinne jo sels maklike pankoeken meitsje


Como facer filloas fáciles ti mesmo


როგორ გააკეთოთ მარტივი ბლინები საკუთარ თავს


Wie man selbst einfache Pfannkuchen macht


Πώς να φτιάξετε μόνοι σας τηγανίτες


તમારી જાતને સરળ પેનકેક કેવી રીતે બનાવવી


Kouman fè krèp fasil tèt ou


Yadda ake yin sauki pancakes da kanka


Pehea e hana ai i nā pancakes maʻalahi iā ʻoe iho


איך להכין לביבות קלות בעצמך


खुद को आसान पेनकेक्स कैसे बनाएं


Yuav ua li cas kom yooj yim pancakes koj tus kheej


Hogyan készíthet magának könnyű palacsintát


Hvernig á að búa til auðveldar pönnukökur sjálfur


Otu esi eme pancakes di mfe


Cara membuat pancake sendiri dengan mudah


Conas pancóga éasca a dhéanamh tú féin


Come preparare da soli dei pancake facili


自分で簡単なパンケーキを作る方法


Cara nggawe pancake gampang dhewe


ಸುಲಭವಾದ ಪ್ಯಾನ್‌ಕೇಕ್‌ಗಳನ್ನು ನೀವೇ ಹೇಗೆ ತಯಾರಿಸುವುದು


Өзіңіз оңай құймақ қалай жасауға болады


វិធីធ្វើនំផេនខេនងាយដោយខ្លួនឯង


손쉬운 팬케이크 만드는 법


Meriv çawa bixwe pancakesyên hêsan çêdike


Кантип өзүңүз оңой куймак жасасаңыз болот


ວິທີການເຮັດ pancakes ງ່າຍໆຕົວທ່ານເອງ


Quam ut te facile pancakes


Kā pats pagatavot vieglas pankūkas


Kaip patiems pasigaminti lengvų blynų


Wéi einfach Pancakes selwer ze maachen


Како сами да направите лесни палачинки


Ahoana ny fomba fanaovana pancakes mora ny tenanao


Cara membuat pancake mudah


എളുപ്പത്തിൽ പാൻകേക്കുകൾ എങ്ങനെ നിർമ്മിക്കാം


Kif tagħmel pancakes faċli int stess


Me pehea te whakamahi i nga panekeke ngawari ki a koe ano


स्वत: ला सुलभ पॅनकेक्स कसे तयार करावे


Хэрхэн хялбар хуушуур хийх вэ?


လွယ်လွယ်ကူကူ pancakes ဘယ်လိုလုပ်နည်း


सजिलो पेनकेक्स आफैंमा कसरी बनाउने


Hvordan lage enkle pannekaker selv


Momwe mungapangire zikondamoyo zosavuta nokha


ځان د اسانه پینکیکس جوړولو څرنګوالی


چگونه خودتان پنکیک آسان درست کنید


Jak samemu zrobić łatwe naleśniki


Como fazer panquecas fáceis sozinho


ਆਪਣੇ ਆਪ ਨੂੰ ਸੌਖਾ ਪੈਨਕੇਕ ਕਿਵੇਂ ਬਣਾਉਣਾ ਹੈ


Cum să faci singur clătite ușoare


Как самому приготовить легкие блины


Faʻafefea ona fai oe faigofie panikeke oe lava


Mar a nì thu pancagan furasta thu fhèin


Како сами направити лагане палачинке


U ka etsa joang li-pancake tse bonolo


Maitiro ekugadzira mapanikeke akareruka iwe pachako


پنهنجو پاڻ کي آسان پينڪڪس ڪيئن ٺاهيو


ඔබම පහසුවෙන් පෑන්කේක් සාදා ගන්නේ කෙසේද


Ako si ľahko pripraviť palacinky sami


Kako narediti enostavne palačinke sami


Sida loo sameeyo canjeero fudud naftaada


Cómo hacer panqueques fáciles tú mismo


Kumaha cara ngadamel pancake gampang nyalira


Jinsi ya kutengeneza pancakes rahisi mwenyewe


Hur man gör enkla pannkakor själv


Paano makagawa ng madaling pancake sa iyong sarili


Чӣ тавр худро pancakes осон созед


எளிதான அப்பத்தை நீங்களே உருவாக்குவது எப்படி


మీరే సులభంగా పాన్కేక్లను ఎలా తయారు చేసుకోవాలి


Kolay krep nasıl yapılır


Як зробити легкі млинці самостійно


خود کو آسان پینکیکس بنانے کا طریقہ


Qanday qilib o'zingizga oson pancake tayyorlash mumkin


Cách tự làm bánh kếp dễ dàng


Sut i wneud crempogau hawdd eich hun


Uyenza njani i-pancake elula ngokwakho


ווי צו מאַכן גרינג פּאַנקייקס זיך


Bii o ṣe le ṣe awọn pancakes rọrun funrararẹ


Ungawenza kanjani ama-pancake alula ngokwakho