Si të Bëni dolli franceze

1. Si të bëni dolli francez aromatik, të shijshëm, kombinimin perfekt. Aq e tmerrshme sa nuk mund të ndaloni së ngrëni

2. Dolli francez, ose thjesht i njohur si bukë i zhytur në vezë, në një stil luksoz perëndimor. Të cilat mund t’i krijoni në ëmbëlsira të shijshme E cila mund të shërbehet në një parti Parti ose si një meze të lehtë Përfshirë atë si një mëngjes për tu ngrënë me qumësht, çaj ose kafe, dhe gjithashtu mund të bëhet si një ëmbëlsirë për pritje edhe pasdite. Gjë që mund t'ju tregojë se dolli francez është i lehtë për tu bërë, dhe nëse zbukurohet me fruta të freskëta, do të shtohet Vlera ushqyese Plotësisht Plus, kur hahet, ajo ende ndihet e freskuar dhe e energjizuar. Toast frëngjisht është gjithashtu shumë e lehtë për tu bërë. Edhe nëse nuk jeni i mirë në gatim Plus nuk është e vështirë për të përgatitur përbërësit Mund të blihet në treg Supermarket Ose dyqane komoditeti gjithashtu Nëse është gati, le të përgatisim lëndë të parë për Toast Berry të shijshme Franceze. Procesi i përgatitjes së lëndës së parë si më poshtë

3. 2 feta bukë të trashë

4. 2 vezë

5. 1 filxhan qumësht të freskët

6. Një majë kripe për një aromë më të butë.

7. Fruta të manave si boronicat, luleshtrydhet ose çdo lloj fruti.

8. 1 banane

9. Zemër, sipas shijes tuaj

10. Pak gjalpë pa kripë

11. Përgatitni përbërësit Pastaj hidhni qumësht dhe vezë të freskëta në një tas. Shtoni pak kripë dhe rrihni të kombinohen, ose mund të përdorni një mikser.

12. Zhyt bukën në vezën e rrahur dhe qumështin në të dy anët, pas së cilës ngrohni tiganin në zjarr të ngadaltë dhe shtoni pak gjalpë, ose rreth 10 gram. Kthejeni nga ana tjetër për ta bërë bukën të artë dhe aromatik në të dy anët. Kur buka të jetë gati, lëreni mënjanë dhe bëni një tjetër.

13. Pastaj shtoni pak gjalpë në tigan. Pastaj prisni bananen në gota dhe kavërdiseni me gjalpë E cila në këtë mënyrë do ta bëjë bananen edhe më të shijshme

14. Pas kësaj, vendosni të dy feta bukë në një pjatë. Zbukuruar me manaferrat Për të qenë e bukur, atëherë vendosni bananen rreth pjatës dhe hidhni mjaltin sipas dëshirës. Kaq, dolli frëngjisht është i plotë.

15. Si jeni Me mënyrën e përgatitjes së dolli francez që mund të bëhet lehtësisht, mund të them se është shumë i shijshëm. Dhe gjithashtu një menu për të mirëpritur mysafirët Luksoze me materiale të para që gjenden lehtë Për këtë festë, le të bëjmë një dolli franceze për familjen apo miqtë për të ngrënë së bashku, ju do të jeni të varur nga ëmbëlsia. Dhe është një menu shumë kreative që është e përshtatshme për të gjithë

How to Make French Toast


วิธีทำเฟรนช์โทสต์


Hoe om Franse roosterbrood te maak


Si të Bëni dolli franceze


የፈረንሳይ ቶስት እንዴት እንደሚሰራ


كيفية جعل النخب الفرنسية


Ինչպես պատրաստել ֆրանսիական տոստ


Fransız tostu necə hazırlanır


Ogi txigortuak nola egin


Як прыгатаваць французскі тост


কীভাবে ফরাসি টোস্ট তৈরি করবেন


Kako napraviti francuski tost


Как се прави френски тост


Com fer pa torrat


Giunsa ang Paghimo sa French Toast


如何做法式吐司


如何做法式吐司


Cumu Fà un Pane Tostatu


Kako napraviti francuski tost


Jak si vyrobit francouzský toast


Hvordan man laver French Toast


Hoe Franse Toast te maken


Kiel Fari Francan Panon


Kuidas teha prantsuse röstsai


Kuinka tehdä ranskalainen paahtoleipä


Comment faire du pain doré


Hoe kinne jo French Toast meitsje


Como facer torradas francesas


როგორ მოვამზადოთ ფრანგული სადღეგრძელო


Wie man French Toast macht


Πώς να φτιάξετε γαλλικό τοστ


ફ્રેન્ચ ટોસ્ટ કેવી રીતે બનાવવું


Kòman yo fè pen griye franse


Yadda Ake Hada Gasar Faransa


Pehea e hana ai i ka Toast Farani


איך מכינים פרנץ 'טוסט


फ्रेंच टोस्ट बनाने के लिए कैसे


Yuav Ua Li Cas Thiaj Muaj Fab Fab Fab Toom


Hogyan készítsünk francia pirítóst


Hvernig á að búa til French Toast


Otu esi eme French


Cara Membuat French Toast


Conas Tósta na Fraince a Dhéanamh


Come si fanno i french toast


フレンチトーストの作り方


Cara Nggawe Toast Prancis


ಫ್ರೆಂಚ್ ಟೋಸ್ಟ್ ಮಾಡುವುದು ಹೇಗೆ


Француз тостын қалай жасауға болады


វិធីធ្វើនំប៉័ងបារាំង


프렌치 토스트 만드는 방법


How To Make Toast French


Кантип француз тостун жасоо керек


ວິທີເຮັດເຂົ້າ ໜົມ ຝຣັ່ງ


Quam ut Fac Gallico TORRO;


Kā pagatavot franču grauzdiņus


Kaip pasigaminti prancūzišką tostą


Wéi maachen ech Franséisch Toast


Како да направите француски тост


Ahoana ny fomba fanaovana toast frantsay


Cara Membuat Roti Bakar Perancis


ഫ്രഞ്ച് ടോസ്റ്റ് എങ്ങനെ ഉണ്ടാക്കാം


Kif Tagħmel Toast Franċiż


Me Pehea te Hanga Parani?


फ्रेंच टोस्ट कसे बनवायचे


Францын шарсан талхыг хэрхэн яаж хийх вэ


ပြင်သစ် Toast လုပ်နည်း


कसरी फ्रेन्च टोस्ट बनाउने


Hvordan lage French Toast


Momwe Mungapangire Toast French


د فرانسوي ټاسټ جوړولو څرنګوالی


چگونه نان تست فرانسوی درست کنیم


Jak zrobić francuskie tosty


Como fazer torradas francesas


ਫ੍ਰੈਂਚ ਟੋਸਟ ਕਿਵੇਂ ਬਣਾਈਏ


Cum se face pâine prăjită


Как приготовить французские тосты


Faʻafefea ona Faia Farani Meaʻai


Mar a nì thu toast Frangach


Како направити француски тост


Mokhoa oa ho Etsa Toast ea Fora


Nzira yekuita French Toast


فرينچ ٽوسٽ ڪيئن ٺاهيو


ප්‍රංශ ටෝස්ට් සාදා ගන්නේ කෙසේද?


Ako si vyrobiť francúzsky toast


Kako pripraviti francoski toast


Sida Loo Sameeyo rootiga rootiga Faransiiska


Cómo hacer pan francés


Kumaha Cara Nyiptakeun Roti bakar Perancis


Jinsi ya kutengeneza Toast ya Ufaransa


Hur man gör French Toast


Paano Gumawa ng French Toast


Чӣ гуна вудкои фаронсавиро омода кардан мумкин аст


பிரஞ்சு சிற்றுண்டி செய்வது எப்படி


ఫ్రెంచ్ టోస్ట్ ఎలా తయారు చేయాలి


Fransız Tostu Nasıl Yapılır


Як приготувати французький тост


فرانسیسی ٹوسٹ بنانے کا طریقہ


Qanday qilib frantsuzcha nonlarni tayyorlash mumkin


Làm bánh mì nướng kiểu Pháp thế nào


Sut i Wneud Tost Ffrengig


Uyenza njani iToast yaseFrance


ווי צו מאַכן פראנצויזיש טאָסט


Bawo ni lati Rii Faranse tositi


Indlela Yokwenza Isinkwa SaseFrance