Како да направите француски тост

1. Како да направите француски тост мирисна, вкусна, совршена комбинација. Толку страшно што не можете да престанете да јадете

2. Француски тост, или едноставно познат како леб потопен во јајца, во луксузен западен стил. Кои можете да ги создадете во вкусни десерти Што може да се сервира на забава Партија или како ужинка Вклучувајќи го како појадок што треба да се јаде со млеко, чај или кафе, а исто така може да се направи и како десерт за прием попладне. Што може да ви каже дека францускиот тост е лесен за правење, и ако е украсен со свежо овошје, тој ќе додаде Нутрициона вредност Целосно Плус, кога се јаде, сè уште се чувствува освежено и енергично. Францускиот тост е исто така многу лесен за правење. Дури и ако не сте добри во готвењето Плус не е тешко да се подготват состојки Може да се купи на пазар стоковна куќа Или и продавници за погодност Ако е подготвена, да подготвиме суровини за вкусниот француски Тост Бери. Процес на подготовка на суровини како што следува

3. 2 парчиња густ леб

4. 2 јајца

5. 1 чаша свежо млеко

6. Една нотка на сол за подобар вкус.

7. Бобинки од овошје како боровинки, јагоди или каков било вид овошје.

8. 1 банана

9. Душо, според вашиот вкус

10. Малку несолен путер

11. Подгответе ги состојките Потоа истурете свежо млеко и јајца во сад. Додадете малку сол и матете да се соедини, или можете да користите миксер.

12. Потопете го лебот во изматеното јајце и млекото од двете страни, по што загрејте ја тавата на тивок оган и додадете малку путер, или околу 10 грама. Превртете го за да го направите лебот златен и миризлив од двете страни.Кога лебот е готов, оставете го настрана и направете друг.

13. Потоа додадете малку путер во тавата. Потоа исечете ја бананата во чаши и соте ја со путер Што на овој начин ќе ја направи бананата уште поапетитна

14. После тоа, ставете ги двете парчиња леб на чинија. Украсени со бобинки За да бидете убави, тогаш ставете ја бананата околу плочата и истурете го медот по желба. Тоа е тоа, францускиот тост е завршен.

15. Како си Со тоа како да се направи француски тост што лесно може да се направи, можам да кажам дека е многу вкусен. И, исто така, мени за пречек на гости Луксузно со суровини што лесно се наоѓаат За овој празник, ајде да направиме француски тост за семејството или пријателите да јадат заедно, ќе бидете зависни од вкусноста. И е многу креативно мени кое е погодно за секого

How to Make French Toast


วิธีทำเฟรนช์โทสต์


Hoe om Franse roosterbrood te maak


Si të Bëni dolli franceze


የፈረንሳይ ቶስት እንዴት እንደሚሰራ


كيفية جعل النخب الفرنسية


Ինչպես պատրաստել ֆրանսիական տոստ


Fransız tostu necə hazırlanır


Ogi txigortuak nola egin


Як прыгатаваць французскі тост


কীভাবে ফরাসি টোস্ট তৈরি করবেন


Kako napraviti francuski tost


Как се прави френски тост


Com fer pa torrat


Giunsa ang Paghimo sa French Toast


如何做法式吐司


如何做法式吐司


Cumu Fà un Pane Tostatu


Kako napraviti francuski tost


Jak si vyrobit francouzský toast


Hvordan man laver French Toast


Hoe Franse Toast te maken


Kiel Fari Francan Panon


Kuidas teha prantsuse röstsai


Kuinka tehdä ranskalainen paahtoleipä


Comment faire du pain doré


Hoe kinne jo French Toast meitsje


Como facer torradas francesas


როგორ მოვამზადოთ ფრანგული სადღეგრძელო


Wie man French Toast macht


Πώς να φτιάξετε γαλλικό τοστ


ફ્રેન્ચ ટોસ્ટ કેવી રીતે બનાવવું


Kòman yo fè pen griye franse


Yadda Ake Hada Gasar Faransa


Pehea e hana ai i ka Toast Farani


איך מכינים פרנץ 'טוסט


फ्रेंच टोस्ट बनाने के लिए कैसे


Yuav Ua Li Cas Thiaj Muaj Fab Fab Fab Toom


Hogyan készítsünk francia pirítóst


Hvernig á að búa til French Toast


Otu esi eme French


Cara Membuat French Toast


Conas Tósta na Fraince a Dhéanamh


Come si fanno i french toast


フレンチトーストの作り方


Cara Nggawe Toast Prancis


ಫ್ರೆಂಚ್ ಟೋಸ್ಟ್ ಮಾಡುವುದು ಹೇಗೆ


Француз тостын қалай жасауға болады


វិធីធ្វើនំប៉័ងបារាំង


프렌치 토스트 만드는 방법


How To Make Toast French


Кантип француз тостун жасоо керек


ວິທີເຮັດເຂົ້າ ໜົມ ຝຣັ່ງ


Quam ut Fac Gallico TORRO;


Kā pagatavot franču grauzdiņus


Kaip pasigaminti prancūzišką tostą


Wéi maachen ech Franséisch Toast


Како да направите француски тост


Ahoana ny fomba fanaovana toast frantsay


Cara Membuat Roti Bakar Perancis


ഫ്രഞ്ച് ടോസ്റ്റ് എങ്ങനെ ഉണ്ടാക്കാം


Kif Tagħmel Toast Franċiż


Me Pehea te Hanga Parani?


फ्रेंच टोस्ट कसे बनवायचे


Францын шарсан талхыг хэрхэн яаж хийх вэ


ပြင်သစ် Toast လုပ်နည်း


कसरी फ्रेन्च टोस्ट बनाउने


Hvordan lage French Toast


Momwe Mungapangire Toast French


د فرانسوي ټاسټ جوړولو څرنګوالی


چگونه نان تست فرانسوی درست کنیم


Jak zrobić francuskie tosty


Como fazer torradas francesas


ਫ੍ਰੈਂਚ ਟੋਸਟ ਕਿਵੇਂ ਬਣਾਈਏ


Cum se face pâine prăjită


Как приготовить французские тосты


Faʻafefea ona Faia Farani Meaʻai


Mar a nì thu toast Frangach


Како направити француски тост


Mokhoa oa ho Etsa Toast ea Fora


Nzira yekuita French Toast


فرينچ ٽوسٽ ڪيئن ٺاهيو


ප්‍රංශ ටෝස්ට් සාදා ගන්නේ කෙසේද?


Ako si vyrobiť francúzsky toast


Kako pripraviti francoski toast


Sida Loo Sameeyo rootiga rootiga Faransiiska


Cómo hacer pan francés


Kumaha Cara Nyiptakeun Roti bakar Perancis


Jinsi ya kutengeneza Toast ya Ufaransa


Hur man gör French Toast


Paano Gumawa ng French Toast


Чӣ гуна вудкои фаронсавиро омода кардан мумкин аст


பிரஞ்சு சிற்றுண்டி செய்வது எப்படி


ఫ్రెంచ్ టోస్ట్ ఎలా తయారు చేయాలి


Fransız Tostu Nasıl Yapılır


Як приготувати французький тост


فرانسیسی ٹوسٹ بنانے کا طریقہ


Qanday qilib frantsuzcha nonlarni tayyorlash mumkin


Làm bánh mì nướng kiểu Pháp thế nào


Sut i Wneud Tost Ffrengig


Uyenza njani iToast yaseFrance


ווי צו מאַכן פראנצויזיש טאָסט


Bawo ni lati Rii Faranse tositi


Indlela Yokwenza Isinkwa SaseFrance