E thjeshtë dhe e bukur me Si të bëni petulla

1. Ka edhe ëmbëlsira të shijshme që bëhen shumë lehtë, dhe ato janë menutë kryesore në të gjithë botën në çdo epokë. Sepse ka një aromë joshëse Shije e butë dhe e butë Ndeshje me shumë lloje të pjatave anësore Dekoroni bukur në përputhje me shijen tuaj ose atë që keni në shtëpi në mënyrë të përsosur. Dhe është një menu që mund të bëjnë fëmijët Shtoni argëtim dhe shijshmëri festave ose ditëve të javës me aktivitete të thjeshta. Por ndihet e veçantë Dhe si të bëjmë petulla Edhe pse është një menu e thjeshtë Por jepni kujtime në çdo dimension që është padyshim prekës

2. Njihuni me petullat e menusë së njohur, Pancake (Pancake) konsiderohet si një lloj torte ose bukë e sheshtë. Përdorimi i lëndëve të para të bëra nga mielli i përzier me qumësht, gjalpë, vezë, sheqer ose kushdo që do të bënte një kthesë, por që dëshironte Duke sjellë miellin të skuqet me vaj ose gjalpë derisa të gatuhet Prandaj e ka të bashkangjitur fjalën Pan A është origjina e emrit të ëmbëlsirës, petullat që hahen të nxehta Si mëngjes Ose të dekoroj me shurup Mjaltë dhe fruta Si dhe çokollata Mund të bëhet në stilin që na pëlqen ne dhe familja.

3. Përbërësit për prodhimin e petullave njihen si përbërës që pothuajse çdo kuzhinë do të ketë mbi to, vështirë se do të ketë ndonjë blerje shtesë. • Miell gruri • Sheqeri • Kripë • Pluhur pjekje • Vezë • Shije vanilje • Gjalpë

4. Si të bëni petulla Menu argëtuese dhe e shijshme • Hidhni miellin e grurit, sheqerin, kripën, pluhurin për pjekje në një enë dhe përzieni të gjithë përbërësit së bashku. • Çekoni vezën dhe hidhni qumështin e lopës së bashku me pak aromë vanilje. Pastaj trazoni gjithçka së bashku deri sa të jetë homogjene. • Kur trazimi të jetë i plotë. Shkrini gjalpin në ujë. Lërini mënjanë të ngrohen, shtoni gjalpë dhe përzieni derisa të jenë homogjene. Vendosni mënjanë një moment. • Rrafshojeni tiganin në zjarr mesatar. Derisa ena të fillojë të nxehet • Kur ena të fillojë të nxehet Shtoni pak gjalpë.

5. • Për bukurinë e bërjes së petullave, zgjidhni një tigan të sheshtë • Pastaj prisni që gjalpi të shkrihet plotësisht • Filloni të derdhni përzierjen e petullave mbi tigan. Forma popullore është e rrumbullakët. Madhësia çfarëdo që ju pëlqen Ose kushdo që ka një pintë mund të vendosë tiganin në të dhe të shtojë brumin e petullave. • Rrokullisni petullat përreth. Derisa petullat të jenë kafe të lehta, të bukura. • Renditni gjellën duke vendosur mundësisht krah për krah me fruta të ëmbla dhe të tharta, shtoni krem pana, spërkatni krem, hidhni mjaltë dhe shërbejeni !!

6. Në një mot të freskët, mjafton të keni petulla të shijshme dhe të shijshme dhe të pini me çaj, kafe ose kakao të nxehtë. Ndihmon për të krijuar një atmosferë të thjeshtë Të jesh i ngrohtë dhe i bukur Plus një menu që fëmijët mund ta lyejnë si të duan Si dhe pllaka ujdisje si arti pa kufizime Se është ftohtë Le të shtojmë ngrohtësinë me një mënyrë të thjeshtë për të bërë petulla për të krijuar lumturi për familjen tuaj !!!

Simple and beautiful with How to make pancakes


เรียบง่ายแต่งงดงามกับ วิธีทำแพนเค้ก


Eenvoudig en mooi met Hoe om pannekoeke te maak


E thjeshtë dhe e bukur me Si të bëni petulla


ቀላል እና ቆንጆ ከ ጋር ፓንኬኬቶችን እንዴት ማዘጋጀት እንደሚቻል


بسيطة وجميلة كيفية صنع الفطائر


Պարզ և գեղեցիկ Ինչպես պատրաստել նրբաբլիթներ


Sadə və gözəl Pancake necə hazırlanır


Sinplea eta ederra Nola egin krepe


Проста і прыгожа з Як прыгатаваць бліны


সহজ এবং সাথে সুন্দর কীভাবে প্যানকেক তৈরি করবেন


Jednostavno i lijepo sa Kako napraviti palačinke


Просто и красиво с Как се правят палачинки


Senzill i bonic amb Com fer panellets


Yano ug matahum nga adunay Giunsa paghimo ang mga pancake


简单而美丽如何做煎饼


簡單而美麗如何做煎餅


Semplice è bella cun Cumu fà frittelle


Jednostavno i lijepo sa Kako napraviti palačinke


Jednoduché a krásné s Jak připravit palačinky


Enkel og smuk med Hvordan man laver pandekager


Simpel en mooi met Hoe pannenkoeken te maken


Simpla kaj bela kun Kiel fari krespojn


Lihtne ja ilus koos Kuidas valmistada pannkooke


Yksinkertainen ja kaunis Kuinka tehdä pannukakkuja


Simple et beau avec Comment faire des crêpes


Ienfaldich en moai mei Hoe meitsje pankoeken


Sinxelo e fermoso con Como facer filloas


მარტივი და ლამაზი როგორ მოვამზადოთ ბლინები


Einfach und schön mit Wie man Pfannkuchen macht


Απλό και όμορφο με Πώς να φτιάξετε τηγανίτες


સાથે સરળ અને સુંદર પેનકેક કેવી રીતે બનાવવી


Senp ak bèl ak Kouman fè krèp


Mai sauƙi da kyau tare da Yadda ake pancakes


Simple a nani me Pehea e hana ai i nā pancakes


פשוט ויפה עם איך מכינים לביבות


सरल और सुंदर के साथ पेनकेक्स कैसे बनाते हैं


Yooj yim thiab zoo nkauj nrog Yuav ua li cas kom pancakes


Egyszerű és gyönyörű Hogyan készítsünk palacsintát


Einfalt og fallegt með Hvernig á að búa til pönnukökur


Mfe ma mara mma na Otu esi eme pancakes


Sederhana dan indah dengan Cara membuat pancake


Simplí agus álainn le Conas pancóga a dhéanamh


Semplice e bello con Come preparare i pancake


シンプルで美しいパンケーキの作り方


Sederhana lan ayu karo Carane nggawe pancake


ಇದರೊಂದಿಗೆ ಸರಳ ಮತ್ತು ಸುಂದರವಾಗಿರುತ್ತದೆ ಪ್ಯಾನ್ಕೇಕ್ಗಳನ್ನು ಹೇಗೆ ತಯಾರಿಸುವುದು


Қарапайым және әдемі Құймақ қалай жасалады


សាមញ្ញនិងស្រស់ស្អាតជាមួយ វិធីធ្វើនំផេនខេន


간단하고 아름다운 팬케이크 만드는 법


Sade û xweş bi Meriv çawa pancakes çêdike


Жөнөкөй жана кооз Блинчиктерди кантип жасаш керек


ງ່າຍດາຍແລະສວຍງາມກັບ ວິທີເຮັດເຂົ້າ ໜົມ ປັງ


Cum simplex et pulchra Quam ut pancakes


Vienkārši un skaisti ar Kā pagatavot pankūkas


Paprasta ir gražu su Kaip gaminti blynus


Einfach a schéin mat Wéi maachen ech Pancakes


Едноставно и убаво со Како да направите палачинки


Tsotra sy tsara tarehy miaraka Ahoana ny fomba fanaovana pancakes


Ringkas dan cantik dengan Cara membuat penkek


ലളിതവും മനോഹരവുമാണ് പാൻകേക്കുകൾ എങ്ങനെ ഉണ്ടാക്കാം


Sempliċi u sabiħa ma ' Kif tagħmel pancakes


He ngawari, he ataahua hoki Me pehea te mahi panekeke


सोपी आणि सुंदर पॅनकेक्स कसे तयार करावे


Энгийн бөгөөд үзэсгэлэнтэй Хуушуур хэрхэн хийх вэ


ရိုးရှင်းပြီးလှပသော pancakes အောင်ဘယ်လို


सरल र संग सुन्दर पेनकेक्स कसरी बनाउने


Enkelt og vakkert med Hvordan lage pannekaker


Zosavuta komanso zokongola ndi Momwe mungapangire zikondamoyo


سره ساده او ښکلی د پینکیکس جوړولو څرنګوالی


ساده و زیبا با طرز تهیه پنکیک


Prosty i piękny z Jak zrobić naleśniki


Simples e bonito com Como fazer panquecas


ਸਧਾਰਣ ਅਤੇ ਨਾਲ ਸੁੰਦਰ ਪੈਨਕੇਕ ਕਿਵੇਂ ਬਣਾਏ


Simplu și frumos cu Cum se fac clătite


Просто и красиво с Как приготовить блины


Faigofie ma matagofie ma Faʻafefea ona faia panikeke


Simple agus brèagha le Mar a nì thu pancagan


Једноставно и лепо са Како направити палачинке


E bonolo ebile e ntle ka Mokhoa oa ho etsa lipanekuku


Zvakareruka uye zvakanaka ne Nzira yekugadzira makeke


سان سادي ۽ خوبصورت پينڪڪس ڪيئن ٺاهيو


සමඟ සරල හා ලස්සන පෑන්කේක් සාදා ගන්නා ආකාරය


Jednoduché a krásne s Ako pripraviť palacinky


Preprosto in lepo s Kako narediti palačinke


Fudud oo qurux badan leh Sida loo sameeyo canjeelada


Simple y hermoso con Cómo hacer panqueques


Basajan tur éndah kalayan Kumaha cara ngadamel pancake


Rahisi na nzuri na Jinsi ya kutengeneza pancakes


Enkelt och vackert med Hur man gör pannkakor


Simple at maganda kasama Paano gumawa ng pancake


Содда ва зебо бо Чӣ тавр pancakes тайёр кардан мумкин аст


உடன் எளிய மற்றும் அழகான அப்பத்தை எப்படி செய்வது


తో సాధారణ మరియు అందమైన పాన్కేక్లు ఎలా తయారు చేయాలి


Basit ve güzel Krep nasıl yapılır


Простий і красивий с Як зробити млинці


کے ساتھ آسان اور خوبصورت پینکیکس کیسے بنائیں


Oddiy va chiroyli Pankek qanday tayyorlanadi


Đơn giản và đẹp với Cách làm bánh kếp


Syml a hardd gyda Sut i wneud crempogau


Ilula kwaye intle nge Uyenza njani iikeyiki


פּשוט און שיין מיט ווי צו מאַכן פּאַנקייקס


Simple ati ki o lẹwa pẹlu Bii o ṣe le ṣe awọn pancakes


Ilula futhi yinhle nge Wenza kanjani ama-pancake