Si të Bëni Shpërthimin e Çokollatës së Nxehtë

1. Krishtlindjet, sezoni i gëzueshëm i fundvitit kur dimri i ftohtë po zvarritet. Sot kemi një menu ëmbëlsirash. Kjo do të shtojë lumturinë, argëtimin dhe ngrohtësinë në familjen që duam. Në gjendje të njollos shijen së bashku me të gjithë familjen Për të krijuar një atmosferë dhe kujtime të bukura, plus të thjeshta për t’u bërë, shije të shijshme dhe mjete të thjeshta për t’u përgatitur. Zakonisht gjenden në supermarkete me metodën eksplozive të përgatitjes së çokollatës së nxehtë, përbërës të thjeshtë, por të shijshëm • Çokollatë (e errët, qumësht) 200 g • marsmello 100 g • qumësht i freskët (për pirje gjatë pirjes) 1 filxhan është gati, le të shkojmë me bomba me çokollatë të nxehtë.

2. Shkrini çokollatën në nxehtësi të ulët nga vlimi. Duhet të prishet ose të pritet në copa të vogla për ta bërë çokollatën të shkrihet lehtë.

3. Përgatitni një kallëp silikoni, lyeni 1 raund me gjalpë të pakripur ose vaj ulliri, hidhni çokollatën e zier mbi kallëp. Dhe futemi në frigorifer për rreth 10 minuta që çokollata të ftohet në kubikë dhe të formësohet sipas kallëpit që kemi zgjedhur. Zakonisht përdoret si shtypje rrethore. Sepse mund të vendosni një gotë dhe të shihni një rreth të lezetshëm të rrumbullakët

4. Kur çokollata të jetë në formë Zhvidhoseni dhe vendoseni në frigorifer. Pastaj nxirrni formën, fshijeni dhe shtoni çokollatën dhe vazhdoni derisa sasia të jetë e mjaftueshme.

5. Kur çokollata të forcohet Dhe merrni një numër të kënaqshëm Vendosni marshmallow në mes. Pastaj sanduiç çokollatën e sipërme dhe të poshtme Mbyllni raundin e ndarë me pjesën tjetër të çokollatës. Gdhendni në një formë të bukur të rrumbullakët Dhe vendoseni në frigorifer përsëri, lehtë dhe më e rëndësishmja, fëmijët i duan dhe shijojnë aktivitetet që bëjnë me familjen e tyre, natyrisht, e rëndësishme se si të bëjnë bomba me çokollatë të nxehtë lehtë, çdokush mund ta bëjë këtë, por procesi nuk ka mbaruar ende. Le të hedhim një vështrim se si ta hamë për të shtuar ëmbëlsi dhe ngrohtësi këtë sezon të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri.

6. Si të hani bomba me çokollatë të nxehtë

7. Përgatitni një turi të bukur më të madh se bombat me çokollatë që kemi përgatitur. Nëse për të marrë atmosferën e Krishtlindjes Provoni të zgjidhni një jeshile të freskët, të kuqe të ndezur ose një gotë që mban simbolin e festivalit. Pastaj zieni qumështin e freskët në nxehtësi të ulët, duke e trazuar derisa qumështi të fillojë të muajit dhe një tym i ngrohtë të notojë lart. Hidhni qumështin e nxehtë në një gotë me bomba çokollate. Qumështi i nxehtë do të shkrijë çokollatën gradualisht dhe do të nuhasë kur pihet. Qumësht aromatik i përzier me shijen e butë të çokollatës. Kur hani një lugë Marshmallows do të tregojë shijen e ëmbël. Dhe shije e butë dhe përtypëse Jep një ndjenjë të ngrohtë në çdo fjalë

8. Dhuratat më të mira janë dashuria, ngrohtësia dhe prania familjare. Argëtoni së bashku aktivitete në pushime Bërja e kujtimeve që mbajnë erë të ëmbël Si të bëni shpërthimin e çokollatës së nxehtë Për t’i bërë momentet e lumturisë të regjistruara sa më gjatë

How to Make Hot Chocolate Blast


วิธีทำช็อกโกแลตร้อนระเบิด


Hoe om warm sjokolade-ontploffing te maak


Si të Bëni Shpërthimin e Çokollatës së Nxehtë


ትኩስ የቾኮሌት ፍንዳታ እንዴት እንደሚሰራ


كيفية صنع شوكولاتة ساخنة


Ինչպես պատրաստել տաք շոկոլադե պայթյուն


İsti şokolad partlaması necə edilir


Nola egin txokolate beroa


Як зрабіць гарачы шакаладны выбух


কীভাবে গরম চকোলেট ব্লাস্ট তৈরি করবেন


Kako napraviti vruću čokoladu


Как да направим горещ шоколадов взрив


Com fer una explosió de xocolata calenta


Giunsa ang paghimo sa Hot Chocolate Blast


如何使热巧克力爆炸


如何使熱巧克力爆炸


Cume Fà Scuppià Cioccolata Calda


Kako napraviti vruću čokoladnu eksploziju


Jak si vyrobit horkou čokoládu


Sådan laver du varm chokoladeeksplosion


Hoe warme chocolademelk te maken


Kiel Fari Varman Ĉokoladan Eksplodon


Kuidas teha kuuma šokolaadi lööklaine


Kuinka tehdä kaakaota


Comment faire une explosion de chocolat chaud


Hoe kinne jo waarme sûkelade-eksplosje meitsje


Como facer explosión de chocolate quente


როგორ გავაკეთოთ ცხელი შოკოლადის აფეთქება


Wie man heiße Schokoladen-Explosion macht


Πώς να κάνετε Hot Chocolate Blast


કેવી રીતે હોટ ચોકલેટ બ્લાસ્ટ બનાવવી


Kòman yo fè cho chokola eksplozyon


Yadda ake hada hot Chocolate Blast


Pehea e hana ai i ka kokoleka wela


איך מכינים פיצוץ שוקולד חם


हॉट चॉकलेट ब्लास्ट कैसे करें


Yuav Ua Li Cas Ua Kub Chocolate Moj Tshuam


Hogyan készítsünk forró csokoládét


Hvernig á að búa til heitt súkkulaðibragð


Etu esi eme mkpọtụ chọkọletị na-ekpo ọkụ


Cara Membuat Ledakan Cokelat Panas


Conas Soinneáin Seacláide Te a Dhéanamh


Come fare la cioccolata calda


ホットチョコレートブラストの作り方


Cara Nggawe Blast Coklat Panas


ಬಿಸಿ ಚಾಕೊಲೇಟ್ ಬ್ಲಾಸ್ಟ್ ಮಾಡುವುದು ಹೇಗೆ


Ыстық шоколадты жарылысты қалай жасауға болады


តើធ្វើដូចម្តេចដើម្បីធ្វើឱ្យផ្ទុះសូកូឡាក្តៅ


핫 초콜릿 폭발을 만드는 방법


Meriv Çawa Teqîna Çîkolata Germik Bikî


Кантип ысык шоколадды жардырса болот


ວິທີເຮັດລະເບີດຊັອກໂກແລັດຮ້ອນ


Quid est facere calidum socolate SIB logo


Kā pagatavot karstu šokolādes sprādzienu


Kaip padaryti karšto šokolado sprogimą


Wéi Maacht Hot Chocolate Blast


Како да направите експлозија на топло чоколадо


Ahoana ny fomba hanaovana fipoahana sôkôla mafana


Cara Membuat Blast Coklat Panas


ചൂടുള്ള ചോക്ലേറ്റ് സ്ഫോടനം എങ്ങനെ ഉണ്ടാക്കാം


Kif Tagħmel Blast taċ-Ċikkulata Jaħraq


Me Pehea te Hanga Tiakarete wera


गरम चॉकलेट ब्लास्ट कसा बनवायचा


Хэрхэн халуун шоколадтай тэсэлгээ хийх вэ


Hot Chocolate Blast လုပ်နည်း


तातो चकलेट ब्लास्ट कसरी बनाउने


Hvordan lage varm sjokoladeeksplosjon


Momwe Mungapangire Kuphulika Kwa Chokoleti Chotentha


د ګرم چاکلیټ چاودنې څرنګوالی


نحوه ساخت شکلات داغ


Jak zrobić podmuch gorącej czekolady


Como fazer uma explosão de chocolate quente


ਗਰਮ ਚਾਕਲੇਟ ਧਮਾਕਾ ਕਿਵੇਂ ਕਰੀਏ


Cum se face explozia de ciocolată fierbinte


Как приготовить горячий шоколад


Faʻafefea ona Faia Hot Sukalati pa


Mar a nì thu spreadhadh seoclaid teth


Како направити врућу чоколадну експлозију


Mokhoa oa ho etsa phatloha e chesang ea chokolete


Maitiro Ekugadzira Hot Chokoreti Blast


گرم چاکليٽ جي ڌماڪي کي ڪئين ٺاهيو


උණුසුම් චොකලට් පිපිරීමක් කරන්නේ කෙසේද


Ako si vyrobiť horkú čokoládu


Kako narediti vroč čokolado


Sida Loo Sameeyo Qarax Shukulaato Kulul


Cómo hacer explosión de chocolate caliente


Kumaha Cara Ngadamel Coklat Panas


Jinsi ya Kufanya Mlipuko wa Chokoleti Moto


Hur man gör varm chokladblast


Paano Gumawa ng Hot Chocolate Blast


Таркиши таркиши шоколади гарм


சூடான சாக்லேட் குண்டு வெடிப்பு செய்வது எப்படி


హాట్ చాక్లెట్ బ్లాస్ట్ ఎలా చేయాలి


Sıcak Çikolata Patlaması Nasıl Yapılır


Як зробити вибух гарячого шоколаду


گرم چاکلیٹ دھماکے کرنے کا طریقہ


Qanday qilib issiq shokoladli portlashni tayyorlash mumkin


Làm thế nào để làm sô cô la nóng


Sut i Wneud Chwyth Siocled Poeth


Uyenza njani iTshokolethi eshushu


ווי צו מאַכן הייס שאָקאָלאַד בלאַסט


Bii o ṣe Ṣe Blaste Chocolate Gbona


Indlela Yokwenza Ukuqhuma Koshokholethi Okushisayo