Si të fshini llogarinë Instagram

1. Besohet se shumë njerëz mund të kenë pasur llogari të vjetra në Instagram që nuk i përdorin më. Por nuk mbyllet dhe nuk e lë llogarinë tënde të qetë, kështu që informacioni dhe fotot tuaja do të jenë përsëri në internet. Prandaj, në mënyrë që të bllokojmë të tjerët nga hyrja në informacion dhe fotografi. Sot ne do të prezantojmë hapa se si të fshini llogarinë Instagram. Duke fshirë llogarinë Instagram, kjo mund të bëhet në 2 mënyra: çaktivizoni përkohësisht llogarinë Instagram dhe fshini atë përgjithmonë. Nëse doni të dini se çfarë duhet të bëni, le ta hedhim një vështrim.

2. Si të çaktivizoni përkohësisht një llogari në Instagram

3. Për çaktivizimin e përkohshëm të llogarisë Instagram, ajo do të bëjë pronarin e llogarisë, ndjekësit dhe publikun e gjerë. Në pamundësi për të parë llogaritë ose për të kryer aktivitete në llogarinë e mbyllur. Sidoqoftë, përparësia e këtij lloji të mbylljes së llogarisë është se ju mund të rifilloni aktivizimin më vonë. Hapat për të çaktivizuar përkohësisht llogarinë tuaj në Instagram janë si më poshtë: Së pari, shkoni te https://www.instagram.com/ Duke çaktivizuar llogarinë tuaj në Instagram, duhet të hyni vetëm përmes shfletuesit të faqes në internet. Nuk mund të mbyllet përmes aplikacionit Instagram

4. Kur hyni në sistem Shtypni për të hyrë në faqen e profilit tuaj.

5. Pastaj klikoni në butonin e profilit të modifikimit.

6. Më vonë kur hyni në faqen e redaktimit të profilit Mund të shtypni një buton. "Çaktivizo llogarinë time përkohësisht"

7. Më pas do t'ju kërkohet të zgjidhni një arsye për çaktivizimin e përkohshëm të llogarisë tuaj dhe të vendosni fjalëkalimin e llogarisë tuaj Instagram. Pasi të keni përfunduar gjithçka, shtypni butonin. "Çaktivizimi i përkohshëm i llogarisë së përdoruesit" është bërë.

8. Si të fshini llogarinë Instagram përgjithmonë

9. Fshirja e përhershme e një llogarie në Instagram është të fshini përgjithmonë llogarinë tuaj dhe të gjitha të dhënat tuaja. Dhe nuk mund të rikuperohet përsëri Hapat për të fshirë përgjithmonë llogarinë Instagram janë si më poshtë - Hapi i parë që shkoni te >> https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ duke hyrë në llogarinë Instagram vetëm përmes shfletuesit të internetit - Pastaj shtypni butonin. "Fshi .. (emri i llogarisë tënde) .." është bërë. Sidoqoftë, sapo të shtypni butonin e fshirjes së llogarisë, llogaria juaj nuk do të fshihet menjëherë. Por do të fshihet Dhe do të fshihet në datën dhe orën e specifikuar Nëse nuk është e azhurnuar, llogaria juaj do të fshihet. Mund të ktheni dhe anuloni fshirjen e llogarisë. Por pasi të ketë kaluar data dhe koha e caktuar, llogaria juaj do të fshihet përgjithmonë dhe nuk mund të rikuperohet.

How to delete Instagram account


วิธีลบบัญชี Instagram


Hoe om Instagram-rekening te verwyder


Si të fshini llogarinë Instagram


የ Instagram መለያ እንዴት መሰረዝ እንደሚቻል


كيفية حذف حساب Instagram


Ինչպես ջնջել Instagram հաշիվը


Instagram hesabını necə silmək olar


Nola ezabatu Instagram kontua


Як выдаліць уліковы запіс Instagram


কীভাবে ইনস্টাগ্রাম অ্যাকাউন্ট মুছবেন


Kako izbrisati Instagram račun


Как да изтрия акаунт в Instagram


Com esborrar el compte d’Instagram


Giunsa i-delete ang account sa Instagram


如何删除Instagram帐户


如何刪除Instagram帳戶


Cumu sguassà u contu Instagram


Kako izbrisati Instagram račun


Jak odstranit účet Instagram


Sådan slettes Instagram-konto


Hoe Instagram-account te verwijderen


Kiel forigi Instagram-konton


Instagrami konto kustutamine


Kuinka poistaa Instagram-tili


Comment supprimer un compte Instagram


Hoe kinne jo Instagram-akkount wiskje?


Como eliminar a conta de Instagram


როგორ წაშალოთ Instagram ანგარიში


So löschen Sie einen Instagram-Account


Πώς να διαγράψετε τον λογαριασμό Instagram


ઇન્સ્ટાગ્રામ એકાઉન્ટ કેવી રીતે કા deleteી નાખવું


Ki jan yo efase kont Instagram


Yadda ake share asusun Instagram


Pehea e kāpae ai i ka moʻokāki Instagram


כיצד למחוק חשבון אינסטגרם


इंस्टाग्राम अकाउंट कैसे डिलीट करें


Yuav ua li cas lwv tawm Instagram account


Hogyan lehet törölni az Instagram-fiókot


Hvernig á að eyða Instagram reikningi


Otu esi ehichapụ akaụntụ Instagram


Cara menghapus akun Instagram


Conas cuntas Instagram a scriosadh


Come eliminare l'account Instagram


Instagramアカウントを削除する方法


Cara mbusak akun Instagram


Instagram ಖಾತೆಯನ್ನು ಹೇಗೆ ಅಳಿಸುವುದು


Instagram есептік жазбасын қалай жоюға болады


វិធីលុបគណនី Instagram


Instagram 계정을 삭제하는 방법


Çawa hesabê Instagram-ê jêbirin


Instagram аккаунтун кантип жок кылса болот


ວິທີການລຶບບັນຊີ Instagram


Quam ob delere Instagram


Kā izdzēst Instagram kontu


Kaip ištrinti „Instagram“ paskyrą


Wéi läscht Dir Instagram Konto


Како да ја избришете сметката на Instagram


Ahoana ny fomba hamafana ny kaonty Instagram


Cara memadam akaun Instagram


ഇൻസ്റ്റാഗ്രാം അക്കൗണ്ട് എങ്ങനെ ഇല്ലാതാക്കാം


Kif tħassar il-kont Instagram


Me pehea te muku i te kaute Instagram


इंस्टाग्राम खाते कसे हटवायचे


Instagram дансаа хэрхэн устгах


Instagram အကောင့်ကိုဘယ်လိုဖျက်မလဲ


कसरी इन्स्टाग्राम खाता मेटाउने


Slik sletter du Instagram-kontoen


Momwe mungachotsere akaunti ya Instagram


د انسټاګرام حساب حذف کولو څرنګوالی


نحوه حذف اکانت اینستاگرام


Jak usunąć konto na Instagramie


Como deletar conta do Instagram


ਇੰਸਟਾਗ੍ਰਾਮ ਅਕਾਉਂਟ ਨੂੰ ਕਿਵੇਂ ਮਿਟਾਉਣਾ ਹੈ


Cum să ștergeți contul Instagram


Как удалить аккаунт Instagram


Faʻafefea ona tape le Instagram account


Mar a sguabas tu às cunntas Instagram


Како избрисати Инстаграм налог


U ka hlakola ak'haonte ea Instagram joang


Maitiro ekudzima Instagram account


Instagram اڪائونٽ کي ڪيئن ختم ڪرڻ


Instagram ගිණුම මකා දැමිය යුතු ආකාරය


Ako odstrániť účet Instagram


Kako izbrisati račun Instagram


Sida loo tirtiro xisaabta Instagram


Cómo borrar una cuenta de Instagram


Kumaha ngahapus akun Instagram


Jinsi ya kufuta akaunti ya Instagram


Så här tar du bort Instagram-konto


Paano tanggalin ang Instagram account


Чӣ тавр нест кардани ҳисоби Instagram


Instagram கணக்கை நீக்குவது எப்படி


Instagram ఖాతాను ఎలా తొలగించాలి


Instagram hesabı nasıl silinir


Як видалити обліковий запис Instagram


انسٹاگرام اکاؤنٹ کو کیسے حذف کریں


Instagram hisobini qanday o'chirish mumkin


Cách xóa tài khoản Instagram


Sut i ddileu cyfrif Instagram


Ungayicima njani iakhawunti ye-Instagram


ווי צו ויסמעקן ינסטאַגראַם חשבון


Bii o ṣe le paarẹ iwe apamọ Instagram


Ungayisusa kanjani i-akhawunti ye-Instagram