Si të blini Bitcoin

1. 'Bitcoin', monedha dixhitale e botës së re Çfarë lloj investimi do të marrë më shumë fitim! Nëse disa dekada më parë Dikush ju thotë se do të ketë një monedhë të pavarur nga çdo agjenci qeveritare. Por do të jetë popullor në përdorim në të gjithë E cila ka tarifa pagese më të ulëta se ajo e pagesave bankare Do të qeshnit dhe nuk do të besonit. Por sot është provuar se mund të blini gjithçka. Alsoshtë gjithashtu jashtëzakonisht shpërblyese me një formë parash të njohur si 'Bitcoin'. Bitcoin Çfarë është Bitcoin? Bitcoin është një monedhë dixhitale. Wasshtë bërë me kompjuterë. Cila është para e paprekshme Nuk ka asnjë formë që ne të shohim si një kartëmonedhë ose një monedhë. Shtë një sistem jo i centralizuar. Nuk ka një pronar. Por mund të përdoret në vend të parave të gatshme për të blerë në internet me një sistem pagese nga kolegët e tjerë. Dhe i quajti këto para "Cryptocurrency"

2. Për të pasur para, duhet të keni një portofol, kjo është para Nëse dëshironi të keni para, do të duhet të gjeni një portofol të mirë, i cili do të ketë një funksion të ngjashëm me një llogari bankare. Ne i ruajmë bitcoin-et përpara se t’i shpenzojmë. Ka kaq shumë platforma të ndryshme të kuletave - Portofoli Coinbase është një portofol që është i lehtë për t'u përdorur në ekranin e një smartphone. Ai do të mbështesë të dy iOS dhe Androind me detyrimin e llogarisë bankare. Plus, shërbimi i këmbimit Bitcoin del në para të vërteta dhe ofron sigurim për para - Mycelium është aplikacioni më i popullarizuar i portofolit në smartphone. Mund të mbështesë teknologji të reja si hardueri i magazinimit Trezor, Tor dhe Bitcoin. - Electrum Ky portofol është një program që përdoret në kompjuter. Vjen me një sistem të shkëlqyeshëm të kodifikimit të sigurisë. Për të mbajtur shumë bitcoin

3. Si të merrni Bitcoin

4. Wire falas për fillestarët Jo shumë një pasuri, e aftë për të marrë bitcoin falas nga një uebfaqe e besueshme dhuratash. E cila duhet të kontrollohet me kujdes Sepse shumica e tyre do të mashtrojnë njëri-tjetrin Rrjeti që shpërndahet aktualisht është i tillë si https://freebitco.in E cila mund të futet dhe të aplikojë dhe të marrë adresën tonë të bitcoin nga çdo faqe në internet në Zipmex.co.th, Bitkub.com, Satang.pro ose Huobi.co.th për të mbushur dhe mbajtur bitcoin vazhdimisht çdo orë, duke arritur shumën minimale. kur Mund të transferohet në portofolin tonë

5. Tregtimi në linjë, ku do të blejmë bitcoin nga baht, ne e bëjmë atë në Tajlandë, faqja e tyre në internet, Zipmex.co.th, Bitkub.com, Satang.pro ose Huobi.co.th do të na lejojë të aplikojmë për verifikimin e identitetit, transferimin e bahtit në Llogarisni dhe blini bitcoin nga një tregtar që të na përkasë. Kjo varet nëse preferoni të mbani para për disa vjet, ose mund të tregtoni Bitcoin dhe të tregtoni edhe me baht, por ekziston edhe një rrezik. Sepse tregu i kriptove është i hapur gjatë gjithë kohës.

6. Pjesa unike dhe argëtuese e Bitcoin është se ajo mund të minohet si ari në formë dixhitale. Për shkak se është projektuar të ketë një total prej 21 milion, nuk mund të ketë më shumë. Pra, ne duhet të përdorim teknikat e minierave. Toshtë për të gërmoj deri me pajisje hardware Cilin ky ekskavator mund të blihet në internet Thjesht vendoseni, vendoseni në prizë, paguani faturën dhe lëreni. Do të vazhdojë të gërmojë monedha dixhitale për ne.

7. Çdo metodë e investimit në Bitcoin është e ndryshme. Mund të mos jetë në gjendje të gjykojë se cila është më e mira Por është e rëndësishme që vazhdimisht të mësoni detajet dhe trendet e çifteve të monedhës. Në mënyrë që të ndihmojë në kontraktimin e fitimit në mënyrë korrekte për një kohë të kufizuar. Dhe merrni rezultatet më të mira për ju

How to buy Bitcoin


วิธีการซื้อ Bitcoin


Hoe om Bitcoin te koop


Si të blini Bitcoin


ቢትኮይን እንዴት እንደሚገዙ


كيفية شراء البيتكوين


Ինչպես գնել Bitcoin


Bitcoin necə alınır


Bitcoin nola erosi


Як купіць біткойн


কীভাবে বিটকয়েন কিনবেন


Kako kupiti Bitcoin


Как да закупите биткойн


Com comprar Bitcoin


Giunsa pagpalit ang Bitcoin


如何购买比特币


如何購買比特幣


Cumu cumprà Bitcoin


Kako kupiti Bitcoin


Jak nakupovat bitcoiny


Sådan køber du Bitcoin


Hoe Bitcoin te kopen


Kiel aĉeti Bitcoin


Kuidas osta Bitcoini


Kuinka ostaa Bitcoinia


Comment acheter du Bitcoin


Hoe te keapjen Bitcoin


Como mercar Bitcoin


როგორ ვიყიდოთ ბიტკოინი


Wie kaufe ich Bitcoin?


Πώς να αγοράσετε Bitcoin


બિટકોઇન કેવી રીતે ખરીદવું


Ki jan yo achte Bitcoin


Yadda zaka sayi Bitcoin


Pehea e kūʻai ai iā Bitcoin


איך קונים ביטקוין


बिटकॉइन कैसे खरीदें


Yuav ua li cas yuav Bitcoin


Hogyan vásárolhatunk Bitcoin-t


Hvernig á að kaupa Bitcoin


Esi zụta Bitcoin


Cara membeli Bitcoin


Conas Bitcoin a cheannach


Come acquistare Bitcoin


ビットコインの購入方法


Cara tuku Bitcoin


ಬಿಟ್ ಕಾಯಿನ್ ಖರೀದಿಸುವುದು ಹೇಗೆ


Bitcoin-ді қалай сатып алуға болады


វិធីទិញ Bitcoin


비트 코인 구매 방법


Meriv çawa Bitcoin dikire


Биткойн кантип сатып алса болот


ວິທີການຊື້ Bitcoin


Ut emeret BitCoin


Kā nopirkt Bitcoin


Kaip pirkti Bitcoin


Wéi kaaft een Bitcoin


Како да купите биткоин


Ahoana no hividianana Bitcoin


Cara membeli Bitcoin


ബിറ്റ്കോയിൻ എങ്ങനെ വാങ്ങാം


Kif tixtri Bitcoin


Me pehea te hoko Bitcoin


बिटकॉइन कसे खरेदी करावे


Биткойныг хэрхэн худалдаж авах вэ


Bitcoin ဝယ်ဖို့ဘယ်လို


कसरी Bitcoin खरीद गर्ने


Hvordan kjøpe Bitcoin


Momwe mungagulire Bitcoin


د Bitcoin پیرود څرنګوالی


نحوه خرید بیت کوین


Jak kupić Bitcoin


Como comprar Bitcoin


ਬਿਟਕੋਇਨ ਕਿਵੇਂ ਖਰੀਦਿਆ ਜਾਵੇ


Cum să cumperi Bitcoin


Как купить биткойн


Faʻafefea ona faʻatau Bitcoin


Mar a cheannaicheas tu Bitcoin


Како купити Битцоин


Joang ho reka Bitcoin


Nzira yekutenga Bitcoin


Bitcoin ڪئين خريد ڪجي


බිට්කොයින් මිලදී ගන්නේ කෙසේද


Ako nakupovať bitcoiny


Kako kupiti Bitcoin


Sida loo iibsado Bitcoin


Cómo comprar Bitcoin


Kumaha mésér Bitcoin


Jinsi ya kununua Bitcoin


Hur man köper Bitcoin


Paano bumili ng Bitcoin


Чӣ тавр Bitcoin харидан мумкин аст


பிட்காயின் வாங்குவது எப்படி


బిట్‌కాయిన్ ఎలా కొనాలి


Bitcoin nasıl alınır


Як купити біткойн


ویکیپیڈیا خریدنے کا طریقہ


Bitcoinni qanday sotib olish kerak


Cách mua Bitcoin


Sut i brynu Bitcoin


Uyithenga njani iBitcoin


ווי צו קויפן ביטקאָין


Bii o ṣe ra Bitcoin


Ungayithenga kanjani iBitcoin