Si të përfundoni një dhuratë cilindri

1. Mbështjellja cilindrike e dhuratave është një tjetër dizajn i ftohtë që mund të jetë praktik në festivale ose ditë të veçanta, sepse në fakt shumë lloje paketimesh janë të dizajnuara në formë cilindrike si kuti biskota, kuti çokollate, etj. Shumë njerëz mund të mendojnë se metoda e mbështjelljes së dhuratave me cilindër është e vështirë, por në të vërtetë jo aspak.

2. Furnizime për t'u përgatitur - Letër ambalazhi për dhurata - Gërshërë - Shirit maskimi transparent - Ngjitës i hollë në të dy anët - Shirit dhuratash

3. Përhapni letrën e ambalazhit dhe vendosni dhuratën e cilindrit. Krahasoni lartësinë e skajit të sipërm të letrës për tu vendosur brenda kutisë.

4. Pritini letrën në madhësinë e kutisë që vendosët fillimisht. Duke prerë skajet përgjatë gjatësisë së letrës

5. Kur keni një mbështjellës të gjatë dhuratë drejtkëndëshe, vendosni kutinë cilindrike të dhuratës vertikalisht në qendër të letrës ambalazhi. Njëra anë buzë letrës për të përgatitur mbështjellësin e rrotullës.

6. Filloni mbështjelljen me shirit transparent ndërmjet anës së letrës dhe kutisë së dhuratës.

7. Pastaj mbështillni anën tjetër të letrës përreth për të mbyllur kutinë e dhuratës vertikalisht. Sigurojeni shiritin në mënyrë të vendosur që të mos shkëputet.

8. Dele letrën e poshtme poshtë së pari për të bërë një kapje të bukur në pjesën e sipërme të kutisë. E cila nuk është e vështirë për të flirtuar

9. Mbajeni cepin e letrës që përplaset me njërën anë, paloseni poshtë në pjesën e sipërme të kutisë dhe bashkangjitni shiritin transparent.

10. Filloni të kapni qoshet duke shtypur rrotullën e letrës në të njëjtin drejtim dhe duke shtypur derisa rrudha të ketë të njëjtën madhësi. Kur paloseni për 3-4 herë, përdorni shirit ngjitës të qartë për të parandaluar lirimin. Vazhdoni ta bëni këtë derisa e gjithë kutia.

11. Kur të keni mbaruar me majën, rrokullisni kutinë për të bërë pjesën e poshtme të saktë. Palosni bukur plepat.

12. Pritini disa centimetra ngjitës të dyanshëm në varësi të madhësisë së shiritit. Bashkangjitur në pjesën e pasme të Bo Pastaj sillni Bo dhe vendosni pjesën e sipërme të kutisë në mes ose çfarëdo pjese që ju pëlqen. Kjo eshte.

13. Si të mbështillni një dhuratë cilindri nuk është aspak e vështirë. Edhe më afër sezonit të festivalit, nëse doni të bëni një dhuratë për të shprehur dashurinë Kujdesi për ata që ju rrethojnë Pastaj duhet të përfundosh një dhuratë si kjo Pastaj përpiquni ta përdorni së bashku

How to wrap a cylinder gift


วิธีห่อของขวัญทรงกระบอก


Hoe om 'n silinder geskenk toe te draai


Si të përfundoni një dhuratë cilindri


አንድ ሲሊንደር ስጦታ ለመጠቅለል እንዴት


كيفية لف هدية اسطوانة


Ինչպես փաթաթել գլան նվեր


Silindr hədiyyə necə sarılır


Nola biltzeko zilindro oparia


Як ахінуць падарунак цыліндрам


কিভাবে সিলিন্ডার উপহার মোড়ানো


Kako zamotati poklon cilindra


Как да опаковате подарък с цилиндър


Com embolicar un regal de cilindre


Giunsa ang pagputos sa usa ka regalo nga silindro


如何包装圆筒礼物


如何包裝圓筒禮物


Cumu avvolgere un rigalu di cilindru


Kako zamotati poklon cilindra


Jak zabalit dárkový válec


Sådan pakker du en cylindergave


Hoe een cilindercadeau in te pakken


Kiel envolvi cilindran donacon


Kuidas pakkida silindrikink


Kuinka kääriä sylinterilahja


Comment emballer un cadeau cylindre


Hoe in cilinderkado yn te pakken


Como envolver un regalo de cilindro


როგორ შეფუთოთ ცილინდრიანი საჩუქარი


Wie man ein Zylindergeschenk einwickelt


Πώς να τυλίξετε ένα δώρο με κύλινδρο


કેવી રીતે સિલિન્ડર ભેટ લપેટી


Kouman vlope yon kado silenn


Yadda ake kunsa kyautar silinda


Pehea e wahī ai i kahi makana paukū


איך עוטפים מתנת צילינדרים


कैसे एक सिलेंडर उपहार लपेटो


Yuav ua li cas qhwv lub tog raj kheej khoom plig


Hogyan lehet becsomagolni egy henger ajándékot


Hvernig á að pakka strokka gjöf


Etu esi ekpuchi onyinye cylinder


Cara membungkus kado silinder


Conas bronntanas sorcóra a fhilleadh


Come incartare un regalo cilindrico


シリンダーギフトの包装方法


Cara mbungkus hadiah silinder


ಸಿಲಿಂಡರ್ ಉಡುಗೊರೆಯನ್ನು ಹೇಗೆ ಕಟ್ಟುವುದು


Цилиндрге арналған сыйлықты қалай орауға болады


របៀបត្បាញអំណោយស៊ីឡាំង


실린더 선물 포장 방법


Meriv çawa diyariyek silindir pêça


Цилиндр белегин кантип ороп коюуга болот


ວິທີຫໍ່ຂອງຂັວນກະບອກ


Quam ad columpnam rotundam donum involvent


Kā iesaiņot balona dāvanu


Kaip supakuoti dovaną iš cilindro


Wéi een Zylinderkaddo wéckelt


Како да завиткате подарок за цилиндар


Ahoana ny famonosana fanomezana amin'ny varingarina


Cara membungkus hadiah silinder


ഒരു സിലിണ്ടർ സമ്മാനം എങ്ങനെ പൊതിയാം


Kif nagħlaq rigal taċ-ċilindru


Me pehea te roropi i tetahi taonga o te rango


सिलेंडर भेट कशी गुंडाळावी


Цилиндрийн бэлгийг хэрхэн боох вэ


ဆလင်ဒါလက်ဆောင်တစ်ခုခြုံဘယ်လို


कसरी एउटा सिलिन्डर उपहार बेर्ने


Hvordan pakke inn en sylindergave


Momwe mungakulitsire mphatso yamphamvu


د سلنډر ډالۍ څرنګوالي څرنګوالی


نحوه بسته بندی هدیه استوانه


Jak zapakować prezent w postaci cylindra


Como embrulhar um cilindro para presente


ਇੱਕ ਸਿਲੰਡਰ ਦਾਤ ਨੂੰ ਕਿਵੇਂ ਲਪੇਟਣਾ ਹੈ


Cum să împachetezi un cadou cu cilindru


Как завернуть цилиндр в подарок


Faʻafefea ona afifi se meaalofa meaalofa


Mar a sgrìobhas tu tiodhlac siolandair


Како замотати поклон цилиндра


Mokhoa oa ho thatela mpho ea silindara


Maitiro ekuputira humbwe chipo


سلنڈر جو تحفو ڪئين لفافو


සිලින්ඩර තෑග්ගක් ඔතා ගන්නේ කෙසේද


Ako zabaliť darček valec


Kako zaviti darilo jeklenke


Sida loo duubo hadiyad dhululubo ah


Cómo envolver un cilindro de regalo


Kumaha cara ngabungkus kado silinder


Jinsi ya kufunga zawadi ya silinda


Hur man packar in en cylinderpresent


Paano balutin ang isang regalo ng silindro


Чӣ гуна тӯҳфаи силиндрро печонидан мумкин аст


ஒரு சிலிண்டர் பரிசை எப்படி போடுவது


సిలిండర్ బహుమతిని ఎలా చుట్టాలి


Silindir hediye nasıl paketlenir


Як обернути подарунок з циліндра


سلنڈر کا تحفہ کیسے لپیٹیں


Silindrli sovg'ani qanday o'rash mumkin


Cách gói quà hình trụ


Sut i lapio anrheg silindr


Ungasonga njani isipho sesilinda


ווי צו ייַנוויקלען אַ צילינדער טאַלאַנט


Bii a ṣe le fi ipari si ẹbun silinda kan


Ungasigoqa kanjani isipho se-cylinder