Si të bëni mashtrim çdokush mund

1. Candmbëlsira të bukura shumëngjyrëshe Shije e pasur Me përbërës të ndryshëm Por kur ato kombinohen së bashku, ne po flasim për fudge. Një menu që shumë njerëz mund të mendojnë se është e vështirë. Dhe nuk dua të rrezikoj Por merre parasysh, është një menu e lehtë për tu bërë. Nuk dëshiron dhe është e komplikuar Shtë një ëmbëlsirë që fëmijët do të duhet ta hanë dhe ta hanë përsëri pa u mërzitur. Pas kësaj, eja të argëtohemi së bashku. Së bashku me metodën e bërjes së fudge që çdokush mund të bëjë. Në të vërtetë, ëmbëlsirë fudge me një strukturë krokante nga jashtë dhe e butë brenda Me një përzierje çokollate dhe qumështi Mund të quhet cilësi e ëmbëlsirës, pamja e strukturës së fudge Kjo do t'ju japë një shije të butë dhe të butë, të fshehur me aromë të shijshme çokollate, plus mashtrim të vërtetë, nuk ka asnjë proces të komplikuar dhe përbërës. Shtë një ëmbëlsirë që fëmijët e duan dhe e duan më shumë. Pas kësaj, le të përgatisim përbërësit. Përbërës dhe pajisje të thjeshta, por shija është e jashtëzakonshme.

2. Fudge është çfarë lloj ëmbëlsire saktësisht? 1 kanaçe qumësht i kondensuar i ëmbël (14 oz)

3. 3 gota me patate të skuqura qumështi

4. Spërkateni me vaj perimesh ose gjalpë

5. Enë enësh

6. Tabaka me çokollatë

7. Letër Frojdi

8. Si të bëni një ëmbëlsirë të shijshme, të shijshme dhe ngjitëse • Hidhni qumështin e kondensuar të ëmbël në tasin e përgatitur. • Më pas vendosni Patatet e Çokollatës së Qumështit në tas. • Pastaj trazoni përbërësit së bashku. • Atëherë metoda është e lehtë. Vendoset në mikrovalë në nxehtësi të lartë Zgjat rreth 1 minutë. • Prisni letrën e Frojdit në tabaka të përgatitur për ëmbëlsira. Pastaj spërkatni vajin e perimeve ose vendosni pak gjalpë të pakripur. Në mënyrë që çokollata të mos ngjitet në freud për ta hequr më lehtë.

9. • Më pas hidhni çokollatën në tavën ose formën e përgatitur. Përdorni një lavar për të fshirë fytyrën të qetë. Pastaj vendoseni përzierjen në ngrirje për rreth 2 orë derisa të jetë ngrirë plotësisht.

10. • Kur futeni në frigorifer për 2 orë, hiqeni nga kallëpi. Pastaj nxirren, priten në shufra katrore, ose priten në copa të përmasave të kafshimit kur shërbehen me sheqer krem. Ose pak thekon sheqeri Për të bërë shijen e ëmbël, vendoseni në majë të fudge. Thjesht kjo është e shijshme. Fudge është një meze e lehtë që mund të përgatitet për festën paraprakisht. Sepse mund të ruhet në frigorifer Sidomos për ahengje me fëmijë ose si një pjatë e ëmbël pas darkës. Kjo merret për një shërbim të lehtë dhe shije të butë Ose për të shërbyer mysafirë gjatë seancave të kafesë dhe çajit, të cilat janë në përputhje me pothuajse të gjitha llojet e pijeve të nxehta Përveç kësaj, të jesh në gjendje ta bësh vetë mund të shtojë shijshmëri dhe përfitime nga drithërat, arrat ose frutat e thata. Bëni atë një mashtrim unik nga gjërat përreth, atëherë le të bëjmë një mashtrim në frigorifer për mysafirët ose partitë !!

How to make fudge anyone can


วิธีทำฟัดจ์ ที่ใคร ๆ ก็ทำได้


Hoe om fudge te maak wat enigiemand kan


Si të bëni mashtrim çdokush mund


ፉጊን ለማንም ሰው የሚቻለው እንዴት ነው?


كيف يمكن لأي شخص أن يجعل الهراء


Ինչպե՞ս պատրաստել կեղծիք յուրաքանչյուրին, ով կարող է


Hər kəsin edə biləcəyi dəlili necə etmək olar


Edonor nola egin daitekeen


Як зрабіць памадка хто можа


যেভাবে করতে পারেন তাড়াতাড়ি


Kako napraviti fudbu od bilo koga


Как да направя измама всеки, който може


Com fer fondre qualsevol persona


Giunsa mahimo ang fudge bisan kinsa mahimo


如何使任何人都可以做软糖


如何使任何人都可以做軟糖


Cumu fà fudge chiunque pò


Kako napraviti izmišljotine koje svatko može


Jak udělat fondán, kdo může


Hvordan man laver fudge, som alle kan


Iedereen kan fudge maken


Kiel produkti fuŝon iu ajn povas


Kuidas sepitsust teha, kui keegi suudab


Kuinka saada fudge kuka tahansa voi


Comment faire du fudge tout le monde peut


Hoe fudge te meitsjen kin elkenien


Como facer un fudge calquera pode


როგორ გააკეთოს fudge ყველას შეუძლია


Wie man Fudge macht, kann jeder


Πώς να φτιάξετε φοντάν ο καθένας μπορεί


કોઈને લવારો કેવી રીતે બનાવવું


Ki jan yo fè fudge nenpòt moun kapab


Yadda ake fudge kowa na iya


Pehea e hana ai i ka fudge i kekahi


איך לעשות פאדג 'שכל אחד יכול


किसी को भी ठगने के लिए कैसे बनाया जा सकता है


Yuav ua li cas kom fudge leej twg tuaj yeem


Hogyan lehet fudge-t csinálni bárkinek


Hvernig á að búa til fudge sem allir geta


Otu esi eme fudge onye obula nwere ike


Cara membuat fudge siapa pun bisa


Conas fudge a dhéanamh is féidir le duine ar bith


Come fare il fudge chiunque può


誰でもファッジを作る方法


Cara nggawe fudge sapa bisa


ಯಾರಿಗಾದರೂ ಮಿಠಾಯಿ ಮಾಡುವುದು ಹೇಗೆ


Кез-келген адамның қалтырауын қалай жасауға болады


តើធ្វើដូចម្តេចដើម្បីធ្វើឱ្យ fudge នរណាម្នាក់អាចធ្វើបាន


누구나 할 수있는 퍼지를 만드는 방법


Meriv çawa dikare fudiyê bike her kes dikare


Кантип эле кимдир бирөө кекиртек кыла алат


ວິທີການເຮັດໃຫ້ fudge ໃຜສາມາດເຮັດໄດ້


Ut quis ad fudge can


Kā padarīt izdomājumu ikviens var


Kaip padaryti fudgą, kas gali


Wéi fudge jiddereen maachen kann


Како да се направи фауд секој може


Ahoana ny fomba hanaovana fudge na iza na iza afaka


Cara membuat fudge sesiapa sahaja boleh


ആർക്കും കഴിയുന്നത്ര വിദഗ്ധരെ എങ്ങനെ നിർമ്മിക്കാം


Kif tagħmel fudge kulħadd jista '


Me pehea e kore ai e taea e tetahi


कोणालाही लबाडी कशी करावी


Хэрхэн хэн нэгнийг хуурах вэ?


မည်သူမဆိုတတ်နိုင်သမျှ fudge လုပ်နည်း


कुनै पनि गर्न सक्छन् कसरी fudge बनाउन


Hvordan lage fudge hvem som helst kan


Momwe mungapangire fudge aliyense angathe


هرڅوک کولی شي فج څنګه کړي


چگونه می توان فازی را ایجاد کرد که هرکسی می تواند


Jak zrobić krówki, które każdy może


Como fazer fudge qualquer um pode


ਕਿਸੇ ਨੂੰ ਵੀ ਕਰ ਸਕਦੇ ਹੋ fudge ਕਰਨ ਲਈ ਕਿਸ


Cum se face fudge oricine poate


Как приготовить помадку может каждый


Faʻafefea ona faia fudge soʻo se tasi mafai


Mar a nì thu fudge faodaidh duine sam bith


Како направити фудбу коју свако може


Mokhoa oa ho etsa fudge mang kapa mang a ka


Maitiro ekuita fudge chero munhu anogona


ڪئين ڪو به بدلو ڪيئن ٿو ٺاهي سگھجي


ඕනෑම කෙනෙකුට කළ හැකි විකාරයක් කරන්නේ කෙසේද


Ako vyrobiť fondán môže každý


Kako narediti fant, ki ga lahko kdorkoli


Sida loo sameeyo fudge qofkasta wuu awoodaa


Cómo hacer dulce de azúcar que cualquiera puede


Kumaha carana ngadamel fudge saha waé anu tiasa


Jinsi ya kutengeneza fudge mtu yeyote anaweza


Hur man gör fudge vem som helst kan


Paano gumawa ng fudge kahit sino ay maaaring


Чӣ гуна бояд касе маҷрӯҳ кунад


யாரையும் எப்படி ஏமாற்றுவது


ఎవరైనా చేయగల ఫడ్జ్ ఎలా


Herkesin yapabileceği şekerleme nasıl yapılır


Як зробити помадку, хто може


کسی کو کس طرح فدج بنانا ہے


Qanday qilib har qanday kishini fudge qilish mumkin


Cách làm fudge ai cũng có thể


Sut i wneud cyffug y gall unrhyw un


Uyenza njani i-fudge nabani na


ווי צו מאַכן פאַדזש ווער עס יז קענען


Bii o ṣe ṣe fudge ẹnikẹni le


Ungayenza kanjani i-fudge noma ngubani angakwazi